Projektor do domowego użytku – czy warto go kupić?

Projektor do domowego użytku – czy warto go kupić?
zrozumiec-sens
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Projektory multimedialne to urządzenia, które do niedawna były wykorzystywane głównie w placówkach dydaktycznych, biurach oraz firmach. Obecnie jednak coraz częściej decydują się na ich posiadanie również osoby prywatne – przede wszystkim w celu znacznego zwiększenia komfortu oglądania filmów w domowym zaciszu. Projektory dostępne na rynku są zróżnicowane pod względem designu, parametrów i ceny. Jeśli zależy nam na zakupie funkcjonalnego i wytrzymałego modelu, koniecznie zapoznajmy się z bogatą ofertą na https://avpoint.pl/.

Doskonale rozwiązanie dla kinomaniaków i nie tylko

Do użytku prywatnego idealnie nadają się zwłaszcza projektory laserowe Full HD i 4K, przeznaczone stricte do kina domowego. Gwarantują one bowiem pełen obraz ze znakomicie odwzorowanymi, nasyconymi kolorami. Sprawdzą się zarówno w trakcie długich, filmowych seansów w gronie rodzinnym, jak i podczas oglądania wydarzeń sportowych (np. meczów piłkarskich) czy grania w gry wideo. Co istotne, mogą nawet z powodzeniem zastąpić telewizor. Warto wybierać modele wyposażone w żywotną lampę o jasności do 1500 ANSI lumenów, zoom optyczny o dużym zakresie regulacji, kontrast na poziomie co najmniej 7000:1 oraz liczne złącza (m.in. HDMI, USB, mini Jack i RJ-45).

Dodatkowo należy koniecznie zaopatrzyć się w ekran ramowy lub rozwijany, gdyż obraz wyświetlany na samej ścianie jest zazwyczaj zbyt matowy i pozbawiony pożądanego kontrastu. Wynika to z zupełnie nieprzystosowanej do odbijania projektorowego światła pokrytej farbą powierzchni. Wysokiej jakości ekrany do projektorów oferuje wiele sklepów internetowych. Przy okazji nie zapomnijmy o zakupie głośników i modułu Bluetooth.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Klasyczny i nowoczesny styl – czy można go połączyć w salonie?
Klasyka zawsze sprawdza się najlepiej. Nigdy nie wychodzi z mody i nawet osoba niewprawiona w urządzaniu wnętrz poradzi sobie z […]
Ostatnie wpisy