Rodzaje wag sklepowych

Rodzaje wag sklepowych
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Handel to proces, który polega na wymianie danego dobra lub usług na pieniądze. Jego celem jest osiąganie zysku. Niektóre produkty możemy kupić na sztuki, ale są również dobra, które wyceniane są ze względu na ich wagę. Do określenia ciężaru takiego asortymentu używa się wag sklepowych. Dzielą się one na kilka rodzajów, w zależności od przeznaczenia.

Kalkulacyjne

Są najczęściej używanymi wagami w sklepach spożywczych. Przeliczają one masę produktu na cenę według stawki, która została ustalona wcześniej. Wykorzystywane najczęściej w miejscach, w których towar waży się przy kasie.

Etykietujące

Również powszechnie stosowane w branży spożywczej. Różnicą między wagą etykietującą , a kalkulacyjną jest taka, że ta pierwsza drukuje samoprzylepne etykiety, na których widnieje cena produktu.

Platformowe

To urządzenia pomiarowe o solidnej budowie. Przeznaczone do określania masy cięższych produktów. Najczęściej wykorzystywane w przemyśle. Są one znacznie większe od wag sklepowych.

Więcej informacji na temat powyższych wag można znaleźć na https://www.kasyiprogramy.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wykonać manicure hybrydowy?
Jak wykonać manicure hybrydowy?
Większość kobiet nie wyobraża sobie już malowania paznokci w sposób tradycyjny. Wystarczyło kilka podstawowych, domowych czynności, aby doszło do uszkodzeń […]
Ostatnie wpisy