Rodzaje zabezpieczeń, które na co dzień stosuje się w bankach

Rodzaje zabezpieczeń, które na co dzień stosuje się w bankach
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Placówki bankowe to w dzisiejszych czasach prawdziwe fortece, które są optymalnie chronione przed złodziejami. I nie ma się czemu dziwić – przechowują bowiem ogromne ilości pieniędzy licznych klientów. Najczęściej stosowane są tam zabezpieczenia o charakterze mechaniczno-konstrukcyjnym, skutecznie uniemożliwiające intruzom dostanie się do budynku albo konkretnego pomieszczenia. Mowa tutaj choćby o kłódkach bezkabłąkowych, wzmocnionych drzwiach i oknach (o właściwościach antywłamaniowych), zasuwach, łańcuchach czy kratach.

System musi być kompleksowy

Oprócz typowych zabezpieczeń mechaniczno-konstrukcyjnych, w bankach powszechnie wykorzystuje się również odpowiednie mechanizmy elektroniczne. Najprostsze z nich to zamki szyfrowe, zestawy kamer monitorująco-dozorujących oraz sygnalizatory włamania. Z kolei za najbardziej efektywne uznawane są zaawansowane systemy kontroli dostępu, w których produkowaniu specjalizuje się m.in. firma dostępna pod adresem https://micromade.pl/oferta/banki/. Taki standardowy system obejmuje przede wszystkim innowacyjne kontrolery wejścia z czytnikami (na karty bądź breloczki), rejestratory czasu pracy, oprogramowanie do generowania raportów i edytowania stref dostępu, a także oprogramowanie dla służb ochrony (z interfejsem ukazującym aktualne zdarzenia). Trzecią kategorię istotnych zabezpieczeń bankowych stanowią rozmaite rozwiązania techniczno-organizacyjne, mające na celu zapobiegnięcie przestępstwu lub zminimalizowanie szkód. Może to być np. udzielanie dostępu do kluczy wyłącznie uprawnionym osobom, używanie nowoczesnych sprzętów z zakresu łączności wewnętrznej oraz ścisły regulamin określający sposób powiadamiania policji w razie napadu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wynajem aut – z jakimi formalnościami się wiąże?
Wynajem aut – z jakimi formalnościami się wiąże?
Wynajem samochodów to usługa, która cieszy się rosnącą popularnością. Nic w tym dziwnego – rozwiązanie to będzie strzałem w dziesiątkę, […]
Ostatnie wpisy