Skąd czerpać informacje o historii danej nieruchomości?

Skąd czerpać informacje o historii danej nieruchomości?
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Informacje o nieruchomości

Istotne informacje o nieruchomości dotyczą zarówno jej historii jak i przyszłości. Zapiski o tym, kto zamieszkiwał nieruchomość można znaleźć w księgach parafialnych. Niestety uzyskanie informacji w ten sposób jest żmudne, bo dokumenty prowadzone były ręcznie. Mniej wysiłku będzie wymagało udanie się do urzędu miasta lub gminy. Tam można się dowiedzieć, kto w nieruchomości jest zameldowany lub ma siedzibę. Plan zagospodarowania przestrzennego dostarczy informacji o tym co w perspektywie kilku lat może się zmienić w okolicy. Dowiemy się z niego również czy nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę mieszkalną czy usługową.

Księgi wieczyste

Informacje o własności, obciążeniach dostarczają się księgi wieczyste. Na szczęście są one elektroniczne i ujednolicone. Księgi wieczyste w Szamotułach, Gęsiance Borowej czy Gdańsku mają taki sam format. Mało tego można je sprawdzać na bieżąco tuż przed dokonaniem transakcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dobór odpowiedniej umywalki – co jest istotne?
Sposób montażu i rozmiar Duża ilość produktów dostępnych na rynku sprawia, że znalezienie idealnej umywalki łazienkowej nie jest łatwym zadaniem. […]
Ostatnie wpisy