Szafy i witryny z drewna do salonu

Szafy i witryny z drewna do salonu
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Meble drewniane w ostatnim czasie znów zaczynają cieszyć się rosnącą popularnością. Klienci doceniają przede wszystkim ich naturalność oraz znakomitą trwałość.

Osoby szukające mebli do salonu mogą skorzystać z dwóch grup produktów. Do pierwszej grupy należą meble fornirowane, wykonane z płyty wiórowej pokrytej cienką okleiną. Są stosunkowo tanie w zakupie i posiadają efektowny wygląd. Ich podstawową wadą jest słaba odporność na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Drugą grupą produktów są meble z litego drewna. Chociaż są droższe od okleinowych, mają wiele istotnych zalet. Podstawową zaletą mebli drewnianych jest ich naturalność i ponadczasowy wygląd. Umieszczone w salonie wyglądają majestatycznie i niezwykle efektownie. Odpowiednio dobrane meble skutecznie ocieplają wnętrze. Stylowe witryny drewniane doskonale nadają się do przechowywania rodzinnych pamiątek i innych wartościowych przedmiotów. Niewątpliwą zaletą mebli drewnianych jest to, że można malować je na dowolny kolor. Dzięki temu w prosty i tani sposób można odmienić oblicze starych mebli i dostosowywać je do obowiązujących trendów. Szukając solidnych i trwałych mebli do salonu, warto zdecydować się również na szafę sosnową. Szafy sosnowe posiadają wiele zalet. Przede wszystkim meble wykonane z tego gatunku drewna nie są drogie. Decydując się na szafę w stanie surowym, można pomalować ją na dowolny kolor, który będzie pasował do wystroju salonu. Należy również pamiętać, że meble z naturalnego drewna korzystnie wpływają na zdrowie człowieka. Drewno jako produkt naturalny nie wywołuje alergii, a dzięki swym właściwościom elektrostatycznym nie przyciąga kurzu. Istotną cechą drewna są także jego właściwości higroskopijne. Szafa czy witryna drewniana umieszczona w salonie pomoże zadbać o optymalny poziom wilgotności. W przypadku nadmiaru wilgoci pochłonie jej nadmiar, a gdy powietrze będzie przesuszone, odda ją do otoczenia. Meble fornirowane takich właściwości nie mają.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie tabletki do zmywarki?
Umyte, błyszczące i idealnie czyste naczynia to marzenie każdej rodziny, jednak zmywanie nie należy niestety do ulubionych czynności, dlatego posiadanie […]
Ostatnie wpisy