Trawersy – rodzaje i zastosowanie

Trawersy – rodzaje i zastosowanie
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trawersy to sprzęt, który wykorzystuje się do przenoszenia ładunków o sporej wadze oraz nieregularnym kształcie. Sprawdzają się idealnie również w przypadku przedmiotów długich oraz takich, których podniesienie w inny sposób byłoby niemożliwe lub bardzo utrudnione. Na rynku spotkać można kilka rodzajów trawersów, które różnią się od siebie zarówno budową, jak i przeznaczeniem.

W jaki sposób wykorzystuje się trawersy?

Trawersy ze względu na to, że wykorzystywane są do podnoszenia ciężkich przedmiotów najczęściej wykonywane są z solidnych i wytrzymałych materiałów. Najpopularniejszym rodzajem są bez wątpienia trawersy belkowe stosowane powszechnie na halach produkcyjnych, warsztatach oraz powierzchniach magazynowych. Mogą one posiadać modyfikowane punkty podwieszenia ładunku, dzięki czemu można dostosować je do indywidualnych potrzeb. Innym rodzajem jest trawers uniwersalny, który pozwala na podniesienie ładunku za pomocą zawiesi linowych, pasowych lub haków. Wyróżnia się także trawersy o specjalnym przeznaczeniu przeznaczone do suwnic, dłużycy, słupów, big bagów oraz baterii. Do podnoszenia przedmiotów, które wymagają więcej niż dwóch punktów mocowania stosuje się trawersy typu H. Dzięki nim można transportować z miejsca na miejsce przedmioty bardzo długie. Wyróżnia się także trawersy przeznaczone do wózków widłowych, które znaleźć można na stronie https://e-hak24.pl/dzwignice/trawersy. Dostępne są one z różnym udźwigiem maksymalnym, dzięki czemu będą pomocne w wielu sytuacjach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co jest potrzebne do transportu mięsa?
Co jest potrzebne do transportu mięsa?
Warunki produkcji, przewozu i przechowywania produktów spożywczych regulowane są wieloma przepisami. Te szczególnie restrykcyjne dotyczą transportu mięsa. Odpowiednie zabezpieczenie i […]
Ostatnie wpisy