W jaki sposób wykonuje się izolację rur?

W jaki sposób wykonuje się izolację rur?
zrozumiec-sens
Budownictwo
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Domowe instalacje wodociągowe i centralnego ogrzewania składają się z licznych rur, które są narażone na szkodliwe działanie rozmaitych czynników zewnętrznych. Aby w znacznym stopniu zminimalizować ryzyko ich awarii bądź uszkodzenia, należy koniecznie zadbać o wykonanie solidnej warstwy izolacyjnej. Znakomicie nadają się do tego m.in. specjalne otuliny styropianowe, ponieważ są wyjątkowo lekkie, łatwe w montażu i dostępne w szerokiej palecie rozmiarowej oraz kształtowej. Można je bez problemu zamówić w profesjonalnym sklepie online, takim jak https://otulinyrur.pl.

Instrukcja krok po kroku

Wspomniane we wstępie otuliny styropianowe stanowią świetny wybór do izolowania rur przede wszystkim dlatego, że są odporne na działanie wysokiej temperatury (nawet do +90 stopni Celsjusza), dobrze tłumią hałasy wytwarzane przez przepływającą ciecz, a także skutecznie chronią rury przed korozją. Poza tym w okresie zimowym optymalnie zabezpieczają wodę zarówno przed zamarzaniem, jak i utratą ciepła. Alternatywą dla styropianu są takie materiały, jak pianka poliuretanowa, pianka polietylowa, wełna mineralna czy kauczuk. Niezależnie od wybranego rozwiązania proces montażu przebiega bardzo podobnie. Otóż najpierw trzeba precyzyjnie odmierzyć wymaganą długość poszczególnych odcinków otuliny, a następnie umiejętnie je dociąć za pomocą noża, ewentualnie skrzynki uciosowej. Kolejny krok polega na wykorzystaniu uzyskanych odcinków do izolacji najtrudniejszych punktów, czyli trójników, kolanek oraz wszelkich rozgałęzień. W tym celu należy z nich stworzyć konkretne wycięcie klinowe i ułożyć w danym miejscu. Każdy zaizolowany obszar łączenia musi zostać dodatkowo owinięty taśmą samoprzylepną dla zwiększenia trwałości. Na same rury nakłada się natomiast otulinę delikatnie rozchyloną wzdłuż. Zwieńczeniem całej operacji jest izolacja zagięć, łuków i uchwytów ściennych – koniecznie pod kątem 90 stopni. Dodajmy, że w trakcie omawianej czynności ogromne znaczenie ma duża dbałość o jakość wszelkich styków, które powinny bardzo ściśle do siebie przylegać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki zegarek wybrać dla fanki sportu?
Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, aby zachować nienaganną sylwetkę oraz świetnie się czuć w swoim ciele. Uprawianie sportu w znacznym […]
Ostatnie wpisy