W jaki sposób zadbać o wygodne posłanie dla niemowlaka?

W jaki sposób zadbać o wygodne posłanie dla niemowlaka?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przygotowanie miejsca do spania dla niemowlaka jest trudne dla każdego młodego rodzica. Dziecko w łóżeczku musi czuć się bezpiecznie, a dodatkowo materac musi być odpowiednio dobrany do wieku. Dzięki temu gwarantuje maluchowi zdrowy i spokojny sen, co nie bez znaczenia pozostaje również dla rodziców. Ciekawym pomysłem jest materac lateksowy dla niemowlaka, który jest łatwy do utrzymania w czystości i nie przemaka.

Łóżeczko dla niemowlaka

Na rynku mamy spory wybór łóżeczek dla dzieci. Są to zarówno mobilne łóżeczka turystyczne, jak i drewniane. Dla noworodków i kilkumiesięcznych niemowląt popularne są kołyski i łóżeczka dostawne, które można umieścić obok łóżka – dzięki temu rodzice mają maluszka obok siebie i korzystają z tego dobrodziejstwa w nocy. Przy wyborze konkretnego łóżeczka warto sprawdzać, czy jest ono dostosowane do wieku maluszka i czy istnieje możliwość obniżenia materaca.

Jaki materac będzie najlepszy dla dziecka?

W sklepie oferującym materace z Krakowa z pewnością znajdziemy odpowiedni egzemplarz, dostosowany do potrzeb maluszka. Materac musi zawsze pasować wymiarami do wielkości łóżeczka – należy sprawdzić je przed zakupem. Standardowy rozmiar materacy to 60×120 cm. Niemowlę powinno spać na materacach średniotwardych, bezstrefowych, które nie odkształcają się pod główką czy pupą dziecka. Popularne są materace wykonane z pianki wysokoelastycznej, lateksowe czy kokosowe. Przy wyborze odpowiedniego produktu warto sprawdzać, czy materac posiada atesty bezpieczeństwa i został wykonany z materiałów przyjaznych dla delikatnej skóry dziecka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomysły na świąteczne prezenty dla dzieci
Pomysły na świąteczne prezenty dla dzieci
Zabawki edukacyjne Decydując się na zakup zabawek edukacyjnych na świąteczny prezent dla dziecka, należy przede wszystkim zwrócić uwagę, by kupowany […]
Ostatnie wpisy