W jaki sposób zadbać o wygodne posłanie dla niemowlaka?

Przygotowanie miejsca do spania dla niemowlaka jest trudne dla każdego młodego rodzica. Dziecko w łóżeczku musi czuć się bezpiecznie, a dodatkowo materac musi być odpowiednio dobrany do wieku. Dzięki temu gwarantuje maluchowi zdrowy i spokojny sen, co nie bez znaczenia pozostaje również dla rodziców. Ciekawym pomysłem jest materac lateksowy dla niemowlaka, który jest łatwy do utrzymania w czystości i nie przemaka.

Łóżeczko dla niemowlaka

Na rynku mamy spory wybór łóżeczek dla dzieci. Są to zarówno mobilne łóżeczka turystyczne, jak i drewniane. Dla noworodków i kilkumiesięcznych niemowląt popularne są kołyski i łóżeczka dostawne, które można umieścić obok łóżka – dzięki temu rodzice mają maluszka obok siebie i korzystają z tego dobrodziejstwa w nocy. Przy wyborze konkretnego łóżeczka warto sprawdzać, czy jest ono dostosowane do wieku maluszka i czy istnieje możliwość obniżenia materaca.

Jaki materac będzie najlepszy dla dziecka?

W sklepie oferującym materace z Krakowa z pewnością znajdziemy odpowiedni egzemplarz, dostosowany do potrzeb maluszka. Materac musi zawsze pasować wymiarami do wielkości łóżeczka – należy sprawdzić je przed zakupem. Standardowy rozmiar materacy to 60×120 cm. Niemowlę powinno spać na materacach średniotwardych, bezstrefowych, które nie odkształcają się pod główką czy pupą dziecka. Popularne są materace wykonane z pianki wysokoelastycznej, lateksowe czy kokosowe. Przy wyborze odpowiedniego produktu warto sprawdzać, czy materac posiada atesty bezpieczeństwa i został wykonany z materiałów przyjaznych dla delikatnej skóry dziecka.

1 rok temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + dziewięć =