W jakiej sytuacji powinieneś wezwać pogotowie energetyczne?

Awarie związane z elektrycznością są jednymi z najbardziej niebezpiecznych, jakich można doświadczyć. Mogą one spowodować rozległe szkody dla Ciebie i Twojej rodziny. Mogą doprowadzić do pożaru, eksplozji, czy też śmiertelnego porażenia prądem. W takiej sytuacji natychmiast powinniśmy wezwać pogotowie energetyczne Poznań.

Przyczyny awarii

Najczęstszą przyczyną awarii prądu są burze z piorunami. Awaria spowodowana może być uderzeniem pioruna, które z reguły skutkuje przerwą w dostawie prądu, uszkadzając sprzęt lub nawet wzniecając pożar. Jeśli burza jest wystarczająco ciężka, może również przewrócić linie energetyczne i słupy, powodując całkowity „blackout” Twojej okolicy, te sytuacje są niezwykle trudne, jeśli mówimy o naprawianiu spowodowanych szkód, nawet gdy realizuje to pogotowie energetyczne Poznań wraz ze strażą pożarną.

Czasami dochodzi również do sytuacji, gdy system okablowania w Twoim domu ulega uszkodzeniu, najczęściej z powodu zużycia lub złej konserwacji. Skutkuje to przepaleniem bezpieczników lub wyskakiwaniem ich za każdym razem, gdy coś jest włączone, ponieważ dochodzi do zwarcia, czy też przeciążenia. Okoliczności te również mogą doprowadzić do sytuacji kryzysowej, wówczas warto powiadomić pogotowie energetyczne Poznań.

Kiedy wzywamy pogotowie energetyczne?

W przypadku wystąpienia awarii związanej z dostawą energii należy niezwłocznie skontaktować się z Pogotowiem Energetycznym. Tylko w skrajnych sytuacjach zaleca się samodzielne naprawy instalacji elektrycznej w domu. Pogotowie energetyczne sprawi instalację, przeanalizuje przyczynę i zniweluje potencjalne zagrożenia dla życia.

3 miesiące temu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + dziewiętnaście =