Za co kobiety kochają perfumy?

Za co kobiety kochają perfumy?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Od tysiącleci ludzi zdobią piękne zapachy. Dlaczego? Cóż, ponieważ sprawiają, że przyjemnie się pachnie. To zaś powoduje, że człowiek czuje się szczęśliwy. Piękno perfum polega na tym, że są jednocześnie efemeryczne i dodające mocy.

Tworzą lśniącą niewidzialną zbroję, która pozostaje na długo po odejściu osoby, napełniając wyobraźnię subtelnymi odczuciami. Ma to znaczenie bardziej w przypadku kobiet. Gdyż to one właśnie są bardziej wrażliwe na zapachy, szczególnie podczas owulacji. Za co kobiety kochają perfumy?

Wywołują uczucia

Każdemu się zdarza przechodzić obok kogoś, kto niesamowicie pachnie. Czy pamiętasz myśli i uczucia, które zostały wtedy wywołane? Perfumy to znacznie więcej niż tylko zapach. Mają moc wywoływania uczuć. Jednym z najczęstszych jest pożądanie. Każdy zna tę historię. Mężczyzna przechodzi obok kobiety, wyczuwa jej zapach i od razu jest nią zaintrygowany i podekscytowany.

Być może zdarzały się momenty, w których wpadało się na kogoś i działo się to samo. Czujemy jego zapach i od razu chcemy go lepiej poznać. Zapach jest niezwykle silny w wywoływaniu uczuć.

Wyzwalają wspomnienia

Perfumy wyzwalają wspomnienia. Każdemu z nas mogła nadarzyć się chwila, w której zapach perfum, natychmiast odsyłał do określonego momentu w przeszłości. W ten sposób perfumy są potężne. Ludzie łączą zapach ze wspomnieniami o wiele silniej niż powiedzmy, dźwięk czy smak. Z pewnością wielu pamięta określone zapachy – mydła, wanilii czy ciasta – gdy myślą o swojej matce. To trochę jak podróż w czasie, nie?

Zapach świeżości

Tak, możesz się kąpać i możesz brać prysznic, aby przyjemnie pachnieć. Ale ten zapach kąpieli nie trwa długo, co nie? Perfumy pozwolą wyjść, pachnąc świeżością na dłużej. Perfumy pozostają i trwają. Sprawiają, że czujemy się jak swoja najlepsza wersja. Nie możemy wziąć ze sobą prysznica ani kąpieli, ale butelka perfum mieści się w torebce, dzięki czemu mamy możliwość używać ją przez cały dzień. Niektóre perfumy zmieszczą się nawet w kieszeni, a gdy chodzi o zamienniki perfum, to można ich nosić nawet kilka. W ten sposób zawsze możemy pachnieć świetnie, bez względu na to, gdzie jesteśmy i co robimy.

Podkreślają osobowość

Czy wiesz, że królowie perscy lub faraonowie mieli swoje własne zastrzeżone zapachy? Posiadanie własnego „charakterystycznego zapachu” nie jest łatwe. Jednak sposób, w jaki pachniesz, może stanowić część twojej osobowości, jeśli planujesz trzymać się jednego zapachu.

Prawdopodobnie znasz kogoś w swoim życiu z „charakterystycznym zapachem”. Czasami niektóre osoby można poczuć, zanim się je zobaczy. To nie zawsze jest dobra rzecz, bo cóż, niektórzy nie pachną przyjemnie.

Poprawiają nastrój

Perfumy mogą działać jak supermoc. Podobnie jak zakładanie metaforycznej peleryny superbohatera, kiedy musisz zmierzyć się ze światem, perfumy mogą działać podobnie. Niektórzy ludzie nie mogą nawet wyjść z domu bez buteleczki lub zamiennika perfum. Zapach dodaje pewności siebie, poprawia nastrój i przygotowuje na nie tylko na co dzień, ale i na specjalne okazje, jak prezentacja w firmie czy ekscytującą randkę.

Wpływają na pożądanie

Perfumy niekoniecznie odwalają czarną robotę w tej kwestii, a jeśli już to na pewno przyjemnie pachnie. Zapachy mogą wzmagać uczucie pożądania. Podobnie jak niektóre dzikie zwierzęta ludzie również emitują feromony, aby przyciągnąć partnerów. Podobnie ludzie lubują się w zapachach, aby przyciągnąć uwagę. Perfumy działają jak feromony, niektóre zawierają nawet feromony zwierząt.

Robią wrażenie

Ludzie są istotami towarzyskimi. Codziennie spotykamy wielu ludzi i wywarcie na innych wyjątkowego wrażenia nie jest łatwym zadaniem. Perfumy to świetny sposób na wywarcie tego wyjątkowego, niezapomnianego wrażenia. Dlaczego? Ponieważ nasze wspomnienia są silnie powiązane z naszym zmysłem węchu. Dlatego niektóre zapachy mogą natychmiast wywołać wspomnienia.

Aromaterapia czyni cuda

Coraz więcej niektórych perfum wykorzystuje naturalne składniki. Część ma wyjątkowe właściwości, wykorzystując aromaterapeutyczną moc zapachu. Cytrusy, przyprawy kwiatowe i zimowe mogą uspokoić umysł i wywołać uczucie spokoju. Olejek lawendowy i jaśminowy mogą nawet poprawić sen w nocy. Idealne dla każdego, kto pracuje w stresującym środowisku i boryka się z bezsennością. Zapachy pomagają ukoić nerwy i poprawić ogólne samopoczucie.

Wykazano, że rozmaryn poprawia czujność, ekstrakt jabłkowy może leczyć migreny, a nawet obniżać ciśnienie krwi. Mięta pieprzowa poprawia szybkość, siłę i dokładność. Pomarańcza może zmniejszyć niepokój, a cytryna sprzyja koncentracji.

Poprawiają zdrowie

No, dobra, może nie ma naukowych dowodów na to stwierdzenie. Ale jeśli niektóre perfumy mogą zmniejszyć stres, poprawić nastrój i poprawić sen, to zapachy mogą poprawić ogólny stan zdrowia. Potęga nosa i umysłu idzie w parze, więc w sumie perfumy mogą poprawiać zdrowie.

Są elementem stroju

Dla niektórych perfumy są tak samo ważne jak sukienka czy buty. Nauczenie się, jak dopasować zapach do swojego stroju, to sztuka, której nie wszystkim udaje się osiągnąć. Poza tym piękne kostiumy zasługują na wspaniały zapach. Perfumy nie zawsze będą konieczne, jeśli planujesz wyjść na codziennie spotkanie w zupełności dobre i wystarczające będą zamienniki perfum. Nie bój się eksperymentować. To tylko trochę zabawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kosmetyki, które powinien posiadać każdy pływak
Kosmetyki, które powinien posiadać każdy pływak
Osoby, które sporo czasu spędzają na basenie, wiedzą, że może to niekorzystnie wpływać na ich skórę. Zbyt częste kontakty z […]
Ostatnie wpisy