Za pomocą jakich środków najlepiej jest wyczyścić podłogę?

Za pomocą jakich środków najlepiej jest wyczyścić podłogę?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzątanie jest czynnością, której nie da się uniknąć. Szczególnie, gdy w domu zamieszkuje małe dziecko lub zwierzę, podłoga może wymagać częstszego czyszczenia, nieraz przy użyciu specjalnych środków bądź akcesoriów. Dobranie odpowiednich pomocy ułatwi i usprawni cały proces, a my będziemy mogli cieszyć się zaoszczędzonym czasem.

Ważna systematyczność

Aby utrzymać podłogę w dobrym stanie, najlepiej jest regularnie dbać o jej czystość. Zapobiegnie to jej rysowaniu, a co za tym idzie – utracie estetycznego wyglądu. Warto podczas zakupu wybierać środek przeznaczony nie tylko do mycia, ale jednocześnie pielęgnacji i ochrony danego rodzaju powierzchni. Nie można też zapominać o miotłach i zmiotkach. Dobrze mieć je pod ręką, szczególnie, kiedy przypadkowo coś się rozsypie, stłucze, czy nawet roślina spadnie z parapetu. Użycie tych poręcznych akcesoriów pomoże uniknąć sytuacji, kiedy drobinki brudu zostaną rozniesione po całym mieszkaniu.

Jak dobrać środek do konkretnego zabrudzenia?

Jeżeli zależy nam na wyczyszczeniu określonej plamy, dobrze jest wiedzieć, co ją spowodowało. To pozwoli wybrać środek, który będzie skuteczny przy tego rodzaju zabrudzeniu. Jeżeli na podłodze widać odciski tłustych rączek lub łapek, kleju, smaru – najlepiej użyć produktu o odczynie zasadowym, czyli po prostu przeznaczonego do czyszczenia kuchni. Jeśli mamy do czynienia z osadem wapiennym, moczem, rdzą – należy zastosować artykuł dedykowany do łazienki – będzie miał odczyn kwaśny. W walce z ciężkimi zabrudzeniami, przydatne będą wygodne mopy (jak choćby mop ze spryskiwaczem) – pozwolą na skuteczną pracę bez obciążania kręgosłupa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Armatura łazienkowa – co się na nią składa
Armatura łazienkowa – co się na nią składa
Mieszkanie lub dom w każdym przypadku dzieli się na wiele pomieszczeń, spośród których każde pełni określoną rolę. Łazienka zaraz obok […]
Ostatnie wpisy