Za pomocą jakich udogodnień możemy oczyszczać powietrze ze szkodliwych substancji?

Za pomocą jakich udogodnień możemy oczyszczać powietrze ze szkodliwych substancji?
zrozumiec-sens
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Walka ze smogiem trwa już od lat, jednak teraz zaczynamy odczuwać negatywne skutki wdychania takiego zanieczyszczonego powietrza. Podatność na infekcje górnych dróg oddechowych u dorosłych i dzieci, bóle głowy, czy kłopoty z oddychaniem sprawiają, że coraz intensywniej poszukujemy skutecznych rozwiązań izolujących szkodliwe pyły od tego, co wdychamy. W sklepach znajdziemy mnóstwo filtrów powietrza do rekuperacji, klimatyzacji, samochodów lub też elektronicznych urządzeń oczyszczających. Na co jednak zwrócić uwagę kupując taki produkt?

Filtry, które są szczelną barierą dla zanieczyszczeń

Filtry mające różne zastosowanie przeważnie mają zbliżoną do siebie budowę, są one jednak najważniejszym elementem wszelkiego rodzaju rozwiązań do oczyszczania powietrza. Możemy wyróżnić filtry kasetowe, harmonijkowe, kieszeniowe. W zależności od konstrukcji różnią się one powierzchnią chłonną, która powstrzymuje i filtruje zanieczyszczenia. Dużo ważniejszy niż sama budowa filtra jest materiał, który pochłania szkodliwe substancje. Doskonale w tym przypadku sprawdza się mata filtracyjna G4. To włóknina służąca do oczyszczania wstępnego, jak i dokładnego powietrza. Z powodzeniem może być stosowana w filtrach kieszeniowych, czy też kasetowych, a jej skuteczność spełnia najwyższe standardy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Akrobatyka w powietrzu – dla kogo ten sport?
Akrobatyka w powietrzu – dla kogo ten sport?
Czy szukasz wrażeń i uwielbiasz wznosić się w powietrze? Czy masz silne pragnienie rozwijania koordynacji, siły i gibkości? Szukasz sposobu […]
Ostatnie wpisy