Zalety stosowania ekogroszku w gospodarstwach domowych

Zalety stosowania ekogroszku w gospodarstwach domowych
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ekogroszek jest często wykorzystywany do ogrzewania domów jednorodzinnych. To paliwo stałe ma postać drobnego granulatu. Uzyskuje się je z węgla kamiennego lub brunatnego, jednak w przeciwieństwie do tych minerałów, ekogroszek jest znacznie bardziej przyjazny środowisku. Spala się go w specjalnych kotłach retortowych, które pozwalają w pełni wykorzystać potencjał tego opału. Korzystanie z wysokiej jakości ekogroszku przynosi oszczędności każdego roku.

Jakimi parametrami charakteryzuje się dobry ekogroszek?

Wysokiej jakości opał powinien być kupowany w workach. Dzięki temu można dokładnie zapoznać się z parametrami produktu. Dobrej jakości ekogroszek, jak np. ten z oferty sklepu online https://top-ekogroszek.pl/malopolskie/andrychow/, który ma wysoką kaloryczność, co oznacza, że przy niewielkiej ilości opału produkuje dużo ciepła. Ważny jest również rozmiar granulatu. Powinien on mieścić się między 5 a 25 mm. Wówczas będzie pasował do większości nowoczesnych kotłów. Kupując ekogroszek, warto zwrócić uwagę na zawartość siarki, popiołów i wilgotność. Im mniejsze są te wartości, tym lepszej jakości jest produkt. Opał posiadający takie parametry jest nie tylko wydajny, ale również bezpieczny dla środowiska. Spalanie ekogroszku nie produkuje dużej ilości pyłów zawieszonych, dzięki czemu nie wpływa znacząco na zjawisko pojawiania się smogu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy można wynajmować samochód bez kaucji?
Czy można wynajmować samochód bez kaucji?
Wynajem aut odbywać się może na wielu zasadach. Wybierać możemy pomiędzy jednodniowymi ofertami, czy tymi sięgającymi dłuższych okresów. Nowością w […]
Ostatnie wpisy