Zasady licytacji komorniczych

Zasady licytacji komorniczych
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Licytacje komornicze to jedno z typowych zadań wykonywanych przez komornika. Ich celem jest wyegzekwowanie należności od dłużnika poprzez publiczną sprzedaż ruchomości lub nieruchomości należących do niego. Jej przebieg regulowany jest przepisami prawa, które zapewniają, że będzie ona prowadzona we właściwy sposób. 

Jak wziąć udział w licytacji komorniczej?

Nabywcą przedmiotu wystawionego na licytację może być każda osoba, która zaoferuje najwyższą kwotę. Odbywa się ona w miejscu i czasie wcześniej ustalonym i obwieszczonym. Udział mogą wziąć wszystkie osoby (poza wymienionymi w przepisach) które wpłacą odpowiedniej wysokości wadium. Może ona odbywać się w nieruchomości zamieszkiwanej przez dłużnika, biurze komornika lub w innym miejscu. Licytacja prowadzona jest pod nadzorem sędziego. Wystawiona na nią nieruchomość lub ruchomość musi posiadać cenę wywoławczą. W jej pierwszym terminie nie może być ona niższa niż 3/4 oszacowanej wartości przedmiotu. W drugim terminie nie może być niższa 2/3 tej ceny. Jest on ogłaszany tylko w przypadku, gdy w pierwszym terminie nie zgłosi się nikt chętny do zakupu.

Podbijanie ceny nie może wynosić mniej niż jeden procent ceny wywołania. Następuje trzykrotne wezwanie, a jeśli po nim nikt się nie zgłasza wygrywa ostatni licytant. Sąd podejmuje decyzję o tym, kto ostatecznie wygrał całą licytację. Musi ona się uprawomocnić, a licytant musi wpłacić kwotę w ciągu 14 dni od otrzymania wezwania. Więcej informacji na ten temat można uzyskać zapoznając się z informacjami na stronie https://komorniktarnobrzeg.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak sobie radzić podczas wystąpienia okresu?
Każdego miesiąca zdrowa kobieta nie będąca w ciąży, począwszy od okresu dojrzewania aż do menopauzy, miesiączkuje. Na początku to poważna […]
Ostatnie wpisy