Zepsuta kasa- czy da się ją przywrócić do stanu używalności?

Zepsuta kasa- czy da się ją przywrócić do stanu używalności?
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kasa fiskalna to podstawa każdej działalności sprzedażowej i większości działań usługowych. Zgodnie z polskim prawem, sprzedaż, która nie jest na bieżąco rejestrowana na tym urządzeniu jest równoznaczna ze złamaniem kodeksu podatkowego.

Wszelkie problemy z kasami fiskalnymi, a zwłaszcza awarie uniemożliwiające wystawianie paragonów powodują natychmiastowe wstrzymanie sprzedaży. Ich poprawne funkcjonowanie jest więc zgodne nie tylko z interesem organów podatkowych, ale też przedsiębiorcy. Wstrzymanie sprzedaży to przecież straty finansowe. Dlatego tak ważne jest, by w razie awarii kasa mogła być szybko i skutecznie przywrócona do działania.   

W przypadku awarii lepiej zdać się na profesjonalny serwis

Kasa, jak każde urządzenie, może odmówić posłuszeństwa. Jej powrót do poprawnego działania jest możliwy, zależy jednak od charakteru i rozmiaru uszkodzeń. Jeśli została ona zniszczona w sposób mechaniczny – spadła z dużej wysokości lub została przygnieciona, jej naprawa może być niemożliwa. Jeżeli natomiast awaria ma charakter wewnętrzny, to przywrócenie jej do funkcjonowania jest zazwyczaj kwestią czasu. W razie wystąpienia prostych defektów można pokusić się o samodzielną naprawę. Biorąc jednak pod uwagę choćby niebezpieczeństwo utraty danych zapisanych na jej twardym dysku, warto jednak w większości przypadków wezwać profesjonalny serwis, którego ofertę można znaleźć choćby na stronie https://www.kaspo.com.pl. Co do zasady, taka naprawa powinna być przeprowadzana przez firmę, która dokonała montażu i fiskalizacji kasy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najmodniejsze kolory oprawek na sezon 2020
Okulary są nie tylko przedmiotem mającym na celu korekcję wzroku, ale stanowią również istotny element wizerunku. Potrafią bowiem znakomicie uwydatnić […]
Ostatnie wpisy