3 niezbędne akcesoria do obróbki szkła

3 niezbędne akcesoria do obróbki szkła
zrozumiec-sens
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cięcie, wiercenie i szlifowanie

Szklarz w swej pracy wykorzystuje szereg przydatnych narzędzi i akcesoriów. Podstawowym narzędziem stosowanym do przycinania obrabianego materiału jest nóż suchy lub olejowy. Podczas ręcznego cięcia szklanych tafli używane są cyrkle, kątowniki i liniały. Do precyzyjnego łamania naciętego szkła wykorzystuje się szczypce. Wysokiej jakości produkty wyposażone są w regulację grubości. W celu wykonania otworu w szklanych materiale stosuje się wiertarki do szkła wyposażone w specjalistyczne stożkowe wiertła. Usuwanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń ze szklanych tafli możliwe jest przy użyciu skrobaków z wymiennymi ostrzami. Dzięki nim pozbycie się naklejek, powłok malarskich, czy kleju jest łatwe i szybkie. Szklarze podczas obróbki materiału korzystają również ze szlifierek wyposażonych w pasy lub dyski ścierne.

Narzędzia pomocnice

Wśród niezbędnych akcesoriów, które można znaleźć w zakładzie szklarskim, znajdują się także przyssawki do szyb. Dzięki nim możliwe jest bezpieczne przenoszenie obrabianego materiału. W zależności od wielkości tafli oraz ich wagi stosuje się przyssawki pojedyncze, podwójne lub potrójne. W celu zabezpieczenia gotowych wyrobów przed uszkodzeniem podczas transportu stosuje się napinacze szklarskie oraz narożniki ochronne. Istotnym elementem wyposażenia warsztatów szklarskich są stojaki oraz regały na szklane tafle wykorzystywane do bezpiecznego przechowywania i magazynowania produktów lub materiałów. Tego rodzaju akcesoria dostępne są m.in. na stronie http://expoglass.pl/wysuwane-magazyny-na-tafle-szkla/. Szklarze podczas obróbki szkła korzystają również z łopatek do szklenia i kitowania oraz bloczków dystansowych. Narzędzia te ułatwiają osadzanie gotowych szyb w ramach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ubrać się na przyjęcie w ogrodzie?
Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się przyjęcia urządzane na świeżym powietrzu, w tym zwłaszcza w ogrodzie. Chodzi […]
Ostatnie wpisy