Alergia – jak sobie radzić w codziennym funkcjonowaniu

Alergia – jak sobie radzić w codziennym funkcjonowaniu
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Alergia to nadmierna reakcja organizmu na substancje zwane alergenami — mogą to być na przykład pyłki, jad pszczół, pleśń czy kurz. Dzieli się na wziewną, pokarmową oraz kontaktową. Jest to przypadłość przewlekła, której współczesna medycyna w większości przypadków nie jest w stanie do końca wyleczyć. Można natomiast starać się łagodzić jej objawy.

Jak poprawić swój komfort życia borykając się z alergią?

Można stosować leki przeciwhistaminowe, a w przypadku wstrząsu anafilaktycznego bezpośrednio zagrażającemu życiu, należy natychmiastowo podać zastrzyk z adrenaliną. Warto także próbować odczulania, które polega na podawaniu alergenu, aby wywołać reakcje układu immunologicznego prowadzące w dłuższej perspektywie do hamowania nadreaktywności na daną substancję. Jeśli chodzi o alergie pokarmowe, zalecana jest restrykcyjna dieta eliminacyjna, np. wykluczająca gluten czy laktozę. Zmagając się z uczuleniem na roztocza, grzyby, kurz, czyli alergeny często występujące w domach, należy rozważyć oczyszczacze powietrza, osuszacze i pochłaniacze eliminujące wilgoć. Warto również zainteresować się kołdrami antyalergicznymi. Ich syntetyczne wypełnienie stanowi doskonałą alternatywę dla pierza czy puchu, a specjalne poszycie wykonane dodatkowo z materiałów bezpiecznych dla skóry skutecznie odprowadza wilgoć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaje reklamy, które zwrócą uwagę potencjalnych klientów
Rodzaje reklamy, które zwrócą uwagę potencjalnych klientów
W wielu branżach firmy konkurują ze sobą, co stanowi dodatkowe wyzwanie dla marketingu. Nośniki reklamowe powinny być w taki sposób […]
Ostatnie wpisy