Aranżacja salonu bez wad

Aranżacja salonu bez wad
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda osoba chce mieć idealnie zaaranżowane mieszkanie. Największy nacisk zawsze kładzie się na salon, ponieważ jest to miejsce, w którym spędza się najwięcej czasu oraz podejmuje gości. Często też salon jest po prostu największym pomieszczeniem w domu albo łączy się dodatkowo z kuchnią. To może sprawić problemy przy aranżacji w odpowiedni sposób tego pomieszczenia. Jak zatem urządzić pokój dzienny bez wad?

Optyczne powiększenie salonu

Niektóre pokoje dzienne nie są jednak zbyt duże albo są niedostatecznie jasne. I wtedy trzeba pobawić się kolorami oraz dekoracjami, aby sprawić, że pomieszczenie optycznie wyda się większe. Najczęściej w tym celu maluje się cały pokój na biało albo w innym jasnym kolorze. Jednak wiele osób popełnia błąd i wstawia ciemne meble. Niestety w ten sposób nie uzyska się optycznego powiększenia. Jeśli nam na tym zależy warto postawić na jasne meble np. sosnowe.

Dużo osób wybiera lustra wiszące, aby w nich odbijało się światło. Jest to świetny pomysł, ale po pierwsze poziome lustro powinno wisieć na ścianie przeciwległej do okien, a po drugie powinno być duże np. szerokości kanapy, którą pod nim można ustawić. Jednak nie ma znaczenia styl lustra. Może to być nowoczesne, bez ramkowe lustro albo bogato rzeźbione na bokach.

Układ mebli

W salonie z pewnością przydadzą się meble takie jak stolik na RTV, kanapy lub fotele, stolik do kawy i oczywiście telewizor. Przy dużej ilości mebli można sobie niepotrzebnie zagracić przestrzeń. Nawet w dużych pomieszczeniach, gdzie jest sporo miejsca warto się ograniczyć z meblami, ponieważ ich nadmiar może sprawić, że salon z przytulnego miejsca zacznie wyglądać jak graciarnia. Jeśli potrzebujemy np. dodatkowych schowków w salonie warto wybrać meble wielofunkcyjne zamiast kolejnego mebla do kolekcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Peeling – idealny sposób na regenerację cery
Chcesz cieszyć się młodą, jędrną i jedwabiście gładką skórą? Nie możesz więc zapominać o jej dokładnym oczyszczeniu. Każdy zabieg kosmetyczny […]
Ostatnie wpisy