Czy można wynajmować samochód bez kaucji?

Wynajem aut odbywać się może na wielu zasadach. Wybierać możemy pomiędzy jednodniowymi ofertami, czy tymi sięgającymi dłuższych okresów. Nowością w naszym kraju nie jest także możliwość wyboru pomiędzy paroma modelami aut – wypożyczalnie posiadają najczęściej kilka modeli o mniej lub bardziej rozbudowanej ofercie. Oczywiście, ma to swoje odbicie w końcowej cenie. Jednakże regularną praktyką wśród firm zajmujących się takimi usługami jest wymaganie od klienta wpłacenia kaucji za samochód.

Co ciekawe, sytuacja z obowiązkową kaucją zaczyna się odwracać – coraz więcej firm proponuje klientom ułatwienia w postaci braku kaucji czy możliwości wypożyczenia auta przez Internet i ustalenia jego miejsca odbioru. Przedsiębiorcy, którzy widzą duże zalety w oferowaniu bezkaucyjnych aut wpisują do swoich propozycji taką możliwość. Takie pojazdy dostępne są jednak głównie w większych miastach, w placówkach znajdujących się blisko lotnisk. To właśnie wśród podróżujących istnieje największa potrzeba na jak najszybsze i wygodne wypożyczenie auta – a model bezkaucyjny wyłącznie temu służy. Dlatego też, wypożyczalnie nie zmuszające klientów do płacenia kaucji wiele zyskują – wzrasta ich obiegowa opinia, a dzięki oferowanej wygodzie i znacznym oszczędnościom wybierane są częściej od innych.

Mimo tego, wynajem aut bez kaucji wciąż należy do mniej popularnych i dostępnych opcji – patrząc jednak na aktualne zmiany na rynku samochodowych wypożyczalni możemy dojść do wniosku, że w przeciągu najbliższych lat się to zmieni.

Artykuł napisany we współpracy z Rentis – wypożyczalnia aut Poznań.

3 lata temu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + trzynaście =