Lot prywatnym samolotem kontra rejsowymi liniami.

Lot prywatnym samolotem kontra rejsowymi liniami.
zrozumiec-sens
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czasy kiedy latanie samolotem było dostępne dla nielicznej grupy Polaków już dawno minęły. Obecnie polski rynek lotniczy w przedziale pasażerskim znakomicie się rozwija. Największe polskie lotniska notują coroczne wzrosty obsłużonych pasażerów. Równocześnie nadeszły doskonałe czasy dla firm wynajmujących prywatne samoloty. Ich czarter nie jest już tylko domeną osób bajecznie bogatych. Jakie różnice występują pomiędzy rejsowymi liniami, a prywatnymi samolotami na wynajem są najbardziej widoczne? Który rodzaj przemieszczania się będzie bardziej opłacalny, korzystniejszy?

Czas spędzony na lotnisku, przygotowania do odlotu

Prywatny samolot to ogromny komfort kiedy mowa o czasie spędzonym na lotnisku. Odprawy, sprawdzanie bagaży, czekanie na boarding, oczekiwanie w samolocie na przygotowanie wszystkiego i wszystkich do startu. Tego nie ma w przypadku czarterowania prywatnych samolotów, a dokładniej trwa maksymalnie kilkanaście minut. Podobnie jest w przypadku dolotu do lotniska docelowego. Cała procedura jest równie krótka. Linie rejsowe to oczywiście całkiem inna sytuacja.

Nie mając bagażu rejestrowanego wymaga się stawić na lotnisko maksymalnie do 40 minut przed wylotem. Decydując się na loty największymi maszynami typu Dreamliner, na lotnisku należy być już 3 godziny przed godziną startu. Odprawa może i potrwa szybko, to jednak pasażerowie linii rejsowych zmuszeni są czekać na moment wpuszczenia do samolotu, a cała procedura przygotowania maszyny do startu to kolejne kilkadziesiąt minut.

Godziny lotów

Linie rejsowe mają ściśle określone rozkłady lotu. Niektóre połączenia są wykonywane nawet kilka razy dziennie ale i zdarzają się takie, które odbywają się raz czy dwa razy w tygodniu. Do tego dochodzą sztywne godziny odlotu. Prywatne odrzutowce do wynajęcia nie posiadają takich ograniczeń. Tutaj klient decyduje o dacie i godzinie startu. To klient wybiera lotnisko docelowe na którym chce się znaleźć.

Komfort w trakcie lotu

Krzyczące dzieci, podchmieleni pasażerowie, fotele ściśnięte na maksa, kiepskie jedzenie lub jego brak. Tradycyjny obraz w większości lotów rejsowych. Zero komfortu, żadnych możliwości wyciszenia się, wygodnego spędzenia kilku godzin w trakcie rejsu. Marzeniem jest jak najszybsze wylądowanie. W prywatnych samolotach, które można wynająć, takie sytuacje nie mają miejsca. Możliwość pracy w ciszy i spokoju. Bezproblemowe relaksowanie się w najróżniejszy sposób. Liczne udogodnienia, w zależności od potrzeb.

Reasumując wynajem samolotu wydaje się interesującą opcją, ale zarazem najdroższą. Jeśli jednak dysponujesz wolną gotówką, dlaczego by nie skorzystać z takiej okazji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • JetPartner 06.04.2019

    Proszę o kontakt

Rekomendowane
Jakie wykończenie tarasu będzie efektowne?
Jakie wykończenie tarasu będzie efektowne?
Taras jest bardzo istotnym elementem wykończenia każdego domu. Warto więc wykorzystać wysokiej jakości produkty wykończeniowe, dzięki którym efekt końcowy będzie […]
Ostatnie wpisy