Na czym polega leasing konsumencki?

Na czym polega leasing konsumencki?
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Leasing to forma finansowania różnych przedmiotów kojarząca się powszechnie przede wszystkim z firmami. Cieszy się dużą popularnością ze względu na wygodną firmę, a także maksymalnie uproszczone procedury. Na szczęście nie trzeba prowadzić działalności gospodarczej, aby z takiego rozwiązania skorzystać. Mnóstwo firm działających na rynku oferuje bowiem tzw. leasing konsumencki, przeznaczony stricte dla osób fizycznych (klienci prywatni).

Formalności są ograniczone do minimum

Leasing konsumencki łączy w sobie elementy kredytu i dzierżawy, a polega na tym, że dana firma udostępnia klientowi konkretny przedmiot (rzecz ruchomą albo nieruchomość) do użytkowania w ramach umowy. Leasingobiorca jest natomiast zobowiązany do dokonywania zapłaty w ustalonych ratach. Po zakończeniu okresu obowiązywania umowy może on bez problemu nabyć wypożyczony element po ściśle określonej cenie. Warunkiem koniecznym uzyskania omawianej formy finansowania jest złożenie wniosku z dołączony dokumentami – kserem dowodu osobistego, zaświadczeniem o zatrudnieniu, wyciągiem z konta bankowego oraz poręczeniem od osoby trzeciej. Godny polecenia jest zwłaszcza leasing samochodu, oferowany m.in. na https://www.vwfs.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kancelaria adwokacka – jakimi typami spraw się zajmuje?
Kancelaria adwokacka – jakimi typami spraw się zajmuje?
Kancelaria prawna to przedsiębiorstwo, które świadczy usługi prawne dla klientów. Usługi te mogą obejmować spory sądowe, prawo korporacyjne, prawo podatkowe, […]
Ostatnie wpisy