Audyt energetyczny – na czym polega i kto musi go przeprowadzać?

Audyt energetyczny – na czym polega i kto musi go przeprowadzać?
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Audyt energetyczny przeprowadza się po to, aby zmniejszyć zużycie energii w przedsiębiorstwach. Zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem jego przeprowadzenie konieczne jest w przypadku dużych firma raz na 4 lata. Warto dowiedzieć się, w których dokładnie przedsiębiorstwach jest on obowiązkowy, aby uniknąć grożącej za jego brak kary finansowej.

Jak przeprowadza się audyty energetyczne?

Obowiązek przeprowadzania regularnych audytów energetycznych obowiązuje przedsiębiorstwa zatrudniające co najmniej 250 pracowników lub takie, których roczny obrót przekracza 50 mln euro. Jego głównym celem jest zaproponowanie zmian oraz przedsięwzięć, które na celu mają zwiększyć efektywność energetyczną, a tym samym obniżyć koszty. Do jego przeprowadzenia upoważnieni są wyłącznie eksperci zewnętrzni bądź wyznaczeni przez przedsiębiorcę, jeśli nie są z audytowaną firmą w żaden sposób związani. Pierwszym etapem takiej analizy jest ustalenie jej dokładnego celu, a także zdobycie niezbędnych do tego danych. Końcowym etapem jest przygotowanie raportu i przekazanie go przedsiębiorcy. Jedną z firm zajmujących się przeprowadzaniem tego rodzaju audytów znaleźć można pod adresem https://www.ekobios.pl/uslugi/audyt-energetyczny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sprzedaż mieszkania – co może stać na przeszkodzie?
Sprzedaż mieszkania – co może stać na przeszkodzie?
Istnieje wiele powodów, dla których ludzie sprzedają swoje mieszkania. Może to być zakup nowej nieruchomości lub otrzymanie ich w spadku. […]
Ostatnie wpisy