Bio oczyszczalnie przydomowe, czy warto?

Bio oczyszczalnie przydomowe, czy warto?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wiadomo ścieki można odprowadzać nie tylko do miejskiej kanalizacji ściekowej, ale również bezodpływowego zbiornika na ścieki (szamba) skąd są one oczywiście w miarę potrzeb przewożone do najbliższej miejskiej oczyszczalni ścieków. Można także oczyszczać na terenie swojej nieruchomości dzięki oczyszczalni drenażowej lub przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków.

 

Zalety i wady bio oczyszczalni przydomowej

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że z wymienionych wcześniej rozwiązań, najtańsze w eksploatacji są bio oczyszczalnie przydomowe. Do największych zalet tej opcji należy zaliczyć przede wszystkim niski koszt eksploatacji, który nie powinien przekraczać rocznie kwoty 300 złotych. Kolejną zaletą godną szczególnej uwagi jest możliwość ponownego wykorzystania wody odzyskanej w procesie oczyszczania. Nie każdy zdaje sobie także sprawę, że przy wyborze właściwego rozwiązania do odprowadzania ścieków oczyszczonych, można ją zainstalować praktycznie w każdych możliwych warunkach gruntowych. Ponadto skuteczność oczyszczania sięga nawet 97%. Jedyną wadą są wysokie koszty inwestycji, do których należy zaliczyć nie tylko zakup odpowiedniej oczyszczalni, ale także prace montażowe.

Podsumowanie

Bio oczyszczalnie przydomowe są bardzo opłacalnym sposobem na odprowadzanie ścieków z domu jednorodzinnego. Początkowy koszt inwestycji jest wysoki, ale należy wziąć pod uwagę fakt, że zwróci się już po dwóch latach w porównaniu do szamba czy kanalizacji miejskiej. Osoby, które nie są zmuszone przyłączeniem domu do miejskiej sieci kanalizacyjnej, powinny rozważyć zainstalowanie ekologicznej oczyszczalni przydomowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Leasing samochodu osobowego – czy warto?
Leasing samochodu osobowego – czy warto?
Na polskich drogach pojawia się coraz więcej nowych pojazdów. Przytłaczająca większość z nich to auta leasingowane. Opcja ta jest dostępna […]
Ostatnie wpisy