Jak wybrać odpowiedni abażur do lampki nocnej?

Jak wybrać odpowiedni abażur do lampki nocnej?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając abażury do lampek nocnych, warto zwrócić uwagę na kilka czynników. W ten sposób dodatek będzie wyglądał dobrze, a jednocześnie będzie spełniał swoją podstawową funkcję. Pierwszym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest kształt lampy. W przypadku okrągłej podstawy lepiej sprawdzi się abażur w tym samym kształcie. Odwrotnie, gdy podstawa jest kwadratowa, należy dopasować kanciasty abażur.

Wielkość abażuru

Po ustaleniu kształtu można przejść do wymiarów. To bardzo ważna część, ponieważ zaburzone proporcje zmniejszą dekoracyjność lampy. Sprawa z abażurami wygląda podobnie jak z czapkami. Małe i niedopasowane wyglądają śmiesznie i nienaturalnie, ale odpowiednie proporcje tworzą harmonijną całość. W związku z tym wysokość abażura powinna stanowić około dwóch trzecich wysokości podstawy, a klosz powinien być szerszy niż podstawa o 1,5 centymetra z obu stron. Inna reguła mówi o tym, by zmierzyć długość podstawy i pomnożyć ją razy dwa. W ten sposób otrzymamy szerokość klosza. Analogicznie należy postępować w przypadku podstawy okrągłej (długość średnicy) oraz kwadratowej (długość przekątnej).

Wybierając lampkę nocną, warto również postawić na węższy model, który jest bardziej praktyczny. W ten sposób można uniknąć przypadkowego potrącenia i uszkodzenia klosza. Ostatnim elementem pozostają wzory i faktury, które należy dopasować do wystroju sypialni. Wiele inspiracji i ciekawych propozycji aranżacyjnych można znaleźć na stronie https://skleplamp.pl/LAMPKI-NOCNE-c39.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co można zamieścić w salonie kosmetycznym?
Co można zamieścić w salonie kosmetycznym?
Salon kosmetyczny to miejsce gdzie panie spędzają często wiele godzin, w oczekiwaniu na swoją kolej, by wreszcie usiąść na zabiegowym […]
Ostatnie wpisy