Cięcie laserem blachy – jak przebiega?

Cięcie blachy laserowe to metoda polegająca na wykorzystaniu wiązki lasera do cięcia materiałów. Wiązka lasera topi materiał, a on albo odpada, albo zostaje odparowany.

Przydatne narzędzie

Cięcie laserowe to bardzo popularna i wszechstronna metoda obróbki blachy. Zaletami tej technologii są wysoka dokładność, szybkość i elastyczność. Cięcie laserowe jest wykorzystywane do produkcji części od małych serii do dużych partii, a także do prototypów, produktów na zamówienie i produkcji masowej.

Zaczytanie pliku przez maszynę

Proces rozpoczyna się od przesłania pliku projektowego do maszyny CNC. Maszyna CNC odczytuje plik i zamienia go w kod maszynowy, który kontroluje sposób cięcia blachy przez laser. Laser jest następnie przenoszony na miejsce za pomocą poleceń komputera, który kontroluje również poziom mocy i prędkość ruchu.

Praca lasera

Laser przecina blachę, topiąc niewielką ilość materiału w jednym punkcie na powierzchni. Wraz ze wzrostem temperatury, topione miejsce powiększa się, aż cały materiał zostanie usunięty z tego miejsca w jednym kawałku zwanym „perforacją”. Perforacja może mieć dowolny kształt i rozmiar w zależności od tego, ile materiału zostało usunięte z każdego punktu na jej obwodzie.

4 miesiące temu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − pięć =