Co brać pod uwagę przy projektowaniu wentylacji w domu?

Co brać pod uwagę przy projektowaniu wentylacji w domu?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zadania wentylacji, to doprowadzenie świeżego zewnętrznego powietrza oraz usuwanie zanieczyszczonego powietrza z domu. Od jej prawidłowego zaplanowania i wykonania zależy jakość życia ludzi przebywających w budynku. Dobry projekt wentylacji to również oszczędności w zużytej energii.

Systemy wentylacji

Jest kilka systemów instalacji wentylacyjnej w domu. Od projektanta lub inwestora zależy czy wybierze wentylację grawitacyjną, mechaniczną, mechaniczną z rekuperacją czyli odzyskiem ciepła, hybrydową. Nowoczesne i pełne funkcjonalności rozwiązania w tym zakresie proponuje http://www.proventis.pl. Wentylacja mechaniczna posiada wiele zalet i jest często stosowana w domach, gdzie odzyskuje się cieplną energię. Rekuperacja w budynku to takie między innymi takie zalety jak: ograniczenie kosztów ogrzewania, uzdatnianie nawiewanego powietrza. Projektowanie systemu wentylacji w domu rozpoczyna się od zapoznania z wymaganym zapotrzebowaniem na strumień wentylacyjny. Odpowiednio dobrana wentylacja powinna być dostosowana do tego ile zanieczyszczeń będzie produkowanych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie sofy pasować będą do eleganckiego salonu?
Jakie sofy pasować będą do eleganckiego salonu?
Kluczem do dekoracji salonu jest stworzenie wygodnej przestrzeni, którą można cieszyć się z rodziną i przyjaciółmi. Sofa jest centralnym punktem […]
Ostatnie wpisy