Co często buduje się ze stali?

Co często buduje się ze stali?
zrozumiec-sens
Budownictwo
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stal to nic innego jak stop żelaza z węglem, przy czym tego drugiego pierwiastka jest w składzie nie więcej niż 2%. Materiał ten jest niezwykle podatny na obróbkę cieplną i plastyczną. Występuje w wielu odmianach – wyróżniamy m.in. stal niskostopową, wysokostopową, niskowęglową, średniowęglową oraz wysokowęglową. Wykorzystuje się ją m.in. do produkcji różnego rodzaju konstrukcji budowlanych, takich jak choćby hale magazynowe czy produkcyjne, których przykładowe realizacje można zobaczyć na https://www.halestudnicki.pl/hale-stalowe/hale-magazynowe/. Oczywiście to jedynie przykłady, ponieważ stal posiada znacznie szersze zastosowanie. 

Materiał ponadprzeciętnie wszechstronny

Ze względu na zastosowanie wyodrębniamy trzy typy stali – konstrukcyjną, narzędziową oraz specjalną. Najpowszechniej stosowana jest ta pierwsza, która odznacza się zwiększoną wytrzymałością, dobrą spawalnością i znakomitą odpornością na korozję. Używa się jej przy realizacji nowoczesnych konstrukcji, takich jak: wspomniane już hale magazynowe i produkcyjne (ogólnie budowle o charakterze infrastrukturalnym), a także obiekty użyteczności publicznej (np. biblioteki), mosty, budynki rolnicze (obory, stajnie, kurniki, szklarnie itp.), wiaty garażowe, altany, karoserie i nadwozia samochodów osobowych, pokrycia dachów (więźby), fragmenty maszyn przemysłowych, kadłuby statków oraz platformy wiertnicze. Jeżeli chodzi o konstrukcje stalowe Łódź jest miastem, w którym działa co najmniej kilka firm zajmujących się ich tworzeniem i montowaniem na terenie wyznaczonym przez klienta. Stal jest ponadto wykorzystywana do produkcji:

– puszek konserwowych

– wyrobów w postaci blach, prętów, taśm, drutów, gwoździ, nakrętek czy śrub

– infrastruktury sieciowej, kolejowej, a także trakcyjnej

– instalacji do przesyłu energii elektrycznej

– naczyń – np. mis, podstawek, łyżek, widelców, kubków

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Miejsca parkingowe – w jaki sposób mogą być one oznaczone w miejscach publicznych
Miejsca parkingowe – w jaki sposób mogą być one oznaczone w miejscach publicznych
W miastach, ale też na terenach położonych poza nimi niezwykle potrzebne są miejsca parkingowe. To na nich kierowcy mogą bez […]
Ostatnie wpisy