Odbojnice – co to jest i gdzie się tego używa?

Odbojnice – co to jest i gdzie się tego używa?
zrozumiec-sens
Budownictwo
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Współczesny transport bazuje w coraz większym stopniu na indywidualnych środkach przemieszczania się. Samochody natomiast potrzebują specjalistycznej infrastruktury. Efektem takiego stanu rzeczy jest wysokie zapotrzebowanie na miejsca parkingowe. Coraz częściej spotykane są przy tym parking podziemne, wyposażone w specjalistyczne rozwiązania.

Infrastruktura drogowa i magazynowa – specjalistyczne rozwiązania

Często stosowanym rozwiązaniem, tak na parkingach podziemnych, jak i w wielu magazynach, są odbojnice. Rozwiązanie to ma na celu zatrzymanie pojazdu, przez uniemożliwienie ruchu w danym kierunku. Jest więc stosowane na drogach, na których z różnych względów nie można wznieść trwałych ograniczeń, lecz przez które zdecydowanie nie należy przejeżdżać. Ograniczniki takie mogą mieć charakter stały lub być całkowicie ruchome – to ostatnie świetnie się sprawdza, kiedy konieczne jest umożliwienie dojazdu na przykład służbom ratowniczym (pogotowie, straż pożarna), przy jednoczesnej blokadzie dla pozostałych użytkowników ruchu. Rozwiązania stosowane w tym produkcie mogą być zresztą niezwykle zróżnicowane, zarówno jeżeli idzie o kształt, jak i materiał, z którego dany produkt jest wykonany czy zastosowanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zacząć sprzedawać produkty na większą skalę?
W obecnych realiach rynkowych firmy powinny mieć na uwadze wszystkie czynniki otoczenia zewnętrznego, które wpływa na kształtowanie sprzedaży. Ważne są […]
Ostatnie wpisy