Co przyda się podczas trenowania boksu?

Boks jest jedną z tych dziedzin sportu,która szczególnie naraża jego uczestników na kontuzje (które są dość popularne podczas, zwłaszcza profesjonalnego, uprawiania sportu), ale przede wszystkim na różnego rodzaju uszkodzenia ciała: stłuczenia, skaleczenia lub nawet złamania. Ze względu na bliskość przeciwnika oraz specyfikę tej dyscypliny, określany jest jako sport kontaktowy. Jak każdy z nich można go uprawiać zawodowo lub amatorsko, co staje się coraz bardziej popularne.

Nie trudno się jednak domyślić, że nawet w przypadku rekreacyjnych zajęć istnieją pewne elementy, które należy zakupić, aby bezpiecznie, a przede wszystkim efektywnie trenować. Wraz z kolejnymi etapami, przybliżającymi do zawodowstwa, wyposażenie sportowca rośnie. Co jednak wybrać na początek? z czego korzystać podczas treningów?

Być jak Adamek

Żeby zostać amatorskim zawodnikiem niewiele potrzeba, oprócz zaangażowania i dobrej kondycji. Poza aspektami osobowościowymi i charakterologicznymi, warto skupić się na wyposażeniu, które będzie niezbędne podczas treningu. Przede wszystkim wygodny, przewiewny strój, ponieważ z pozoru statyczny sport, wymaga wiele wysiłku i nieustannego ruchu.

Po drugie, rękawiczki na siłownie skórzane, które ochronią skórę dłoni (zwłaszcza tę na kostkach) przed otarciami, a tym samym bólem i krwią. W tym samym celu mogą posłużyć owijki bokserskie zelowe, które można zakładać samodzielnie lub pod rękawice. Z czasem przyda się kask ochronny, ponieważ wiele ciosów przeciwnika pada w okolicy głowy.

2 lata temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − 13 =