Co sprawdzić w aucie przed długą podróżą?

Co sprawdzić w aucie przed długą podróżą?
zrozumiec-sens
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W lecie wiele osób decyduje się na spędzenie urlopu nad polskim morzem lub za granicą, wybierając na środek transportu własny samochód. W takiej sytuacji konieczne jest sprawdzenie pojazdu pod kątem sprawności jego poszczególnych podzespołów i układów. Nikt bowiem nie chce popsuć sobie wakacyjnego relaksu nieplanowanym postojem w warsztacie i utratą znacznej części budżetu. Warto zweryfikować działanie zwłaszcza klimatyzacji, gdyż to od niej w dużej mierze zależy komfort podróżowania w warunkach żaru lejącego się z nieba. Jeśli chcemy, aby została dokładnie przebadana nasza klimatyzacja w Warszawie znajdziemy wiele profesjonalnych firm zajmujących się jej serwisowaniem. 

Hamulce, elektryka i zawieszenie – na te elementy zwróć szczególną uwagę

Przed udaniem się w długą podróż samochodem w pierwszej kolejności sprawdźmy działanie układu hamulcowego, w tym zwłaszcza stan klocków i tarcz. Jeśli są one cienkie albo wytarte, wówczas należy je koniecznie wymienić na nowe. Kolejnym układem wymagającym kontroli jest zawieszenie, ze szczególnym uwzględnieniem amortyzatorów, drążków oraz wahaczy. Wynika to z faktu, że jakakolwiek usterka w tej strefie może nam w znacznym stopniu utrudnić, a nawet uniemożliwić jazdę.

Trzecim elementem wartym weryfikacji jest cały układ elektryczny, odpowiedzialny za sprawne funkcjonowanie wielu podzespołów. W tym przypadku rzućmy okiem na akumulator (jeśli jest stary, wymieńmy go na nowy), a także pasek klinowy. Oto inne rzeczy, które trzeba sprawdzić:

– stan płynów eksploatacyjnych – m.in. hamulcowego i chłodniczego

– system chłodzenia – jeśli okaże się, że konieczny będzie serwis klimatyzacji Warszawa jest miastem, w którym z pewnością znajdziemy warsztat oferujący taką usługę na wysokim poziomie

– wtryskiwacze (odpowiadające za właściwe podawanie paliwa)

– ciśnienie powietrza w oponach i stan bieżnika

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie materiały przydadzą się przy budowie tarasu?
Ciężko sobie wyobrazić nowoczesny dom jednorodzinny bez przylegającego do niego tarasu. Konstrukcja ta pełni bowiem dwie zasadnicze funkcje – dekoracyjną […]
Ostatnie wpisy