Rzeczy, które warto zabrać na wyprawę motorem

Rzeczy, które warto zabrać na wyprawę motorem
zrozumiec-sens
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wycieczki motocyklem to wspaniałe doświadczenie. Możemy poczuć prawdziwą wolność, zupełnie inaczej niż wtedy, gdy jedziemy po prostu samochodem. Na takie wyprawy warto jednak mieć ze sobą podstawowy zestaw najbardziej potrzebnych akcesoriów, które mogą uratować nas z opresji, gdybyśmy mieli jakieś problemy z naszym sprzętem. Dziś sprawdzimy, jakie akcesoria warto mieć przede wszystkim przy sobie.

 

Obowiązkowe wyposażenie

Przede wszystkim, na dalekich wyprawach nie powinno nam zabraknąć paliwa. Ponieważ bak w motocyklu nie jest tak duży jak w samochodzie, warto mieć przy sobie jakiś kanister motocyklowy, tak na wszelki wypadek. Dostępne są różne pojemności takich kanistrów, wobec tego nie będą nam one na pewno ciążyć, jeśli dobierzemy ją odpowiednio do wielkości naszego motoru, ilości zabranych bagażów i tak dalej. Pojemniki takie możemy bez problemu dostać po atrakcyjnych cenach w różnych sklepach internetowych. Warto zajrzeć na przykład na http://kanistrynawyprawy.pl/, by znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Co także może się przydać?

Kanister na benzynę nie jest jedynym, co przyda się nam na dalekiej wyprawie. Warto mieć także jakieś pojemniki na wodę, w razie gdybyśmy znaleźli się na odludziu. Nie zaszkodzi także posiadać przy sobie podstawowy zestaw narzędzi, którym możemy naprawić drobne awarie naszego sprzętu. Komplet zapasowych żarówek też się przyda, oprócz tego zestaw naprawczy do kół, który pomoże nam gdy złapiemy gumę. Warto także mieć w zapasie płyny eksploatacyjne do naszego motocykla.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym kierować się w wyborze dobrej odzieży sportowej
Czym kierować się w wyborze dobrej odzieży sportowej
Uprawianie sportu to doskonały sposób na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej, a także na dobre samopoczucie. Endorfiny wydzielane w trakcie wysiłku […]
Ostatnie wpisy