Jakie są najrzadsze odmiany nasion konopi?

Jakie są najrzadsze odmiany nasion konopi?
zrozumiec-sens
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje ponad 80 odmian nasion konopi. Najpopularniejszą odmianą są nasiona cannabis sativa, które określa się też jako konopie siewne. Nasiona te zawierają bardzo mało THC (mniej niż 0,03 procent).

Najrzadsze rodzaje nasion konopi to te, które nie były uprawiane lub hodowane do spożycia, takie jak dzikie gatunki konopi występujące w Chinach i Pakistanie. Istnieje wiele rzadkich odmian, które obecnie są pożądane przez kolekcjonerów nasion.

Jak wyglądają nasiona konopi?

Nasiona konopi występują w różnych kolorach i rozmiarach. Najczęstsze kolory to brązowy lub zielonkawy z gładką teksturą.

Rozmiar nasion konopi może się znacznie różnić w zależności od tego, gdzie były uprawiane. Nasiona konopi uprawiane w Europie są zazwyczaj mniejsze niż te uprawiane w Ameryce Północnej ze względu na różnice w warunkach klimatycznych.

Jakie są najrzadsze odmiany konopi?

Oprócz tych bardziej popularnych odmian jak kush og czy tradycyjne blue berry w swojej kolekcji warto mieć rzadsze gatunki, do których należą:

  • Black Domina – uważa się, że ta odmiana pochodzi z północnych Włoch i pierwotnie nazywała się Sasso Nero. Mówi się, że ta odmiana daje duże plony.
  • Blue Madness – odmiana ta powstała poprzez skrzyżowanie Blueberry z Sch 1/1, w wyniku czego powstał Blue Madness. Te ziarna konopi bywają wykorzystywana do celów leczniczych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakie akcesoria i narzędzia powinien zaopatrzyć się każdy specjalista ds. wykończeń?
W branży budowlanej oprócz umiejętności i doświadczenia bardzo istotny jest również odpowiedni sprzęt. Nawet najlepszy specjalista bez odpowiednich narzędzi niewiele […]
Ostatnie wpisy