Nauka ściegów – podstawy

Nauka ściegów – podstawy
zrozumiec-sens
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ściegi to sposób, a jaki igłę prowadzi się po tkaninie pomiędzy jednym a drugim jej nakłuciem. Ściegi ręczne dzieli się na trzy podstawowe grupy: łączące, brzegowe oraz ozdobne. Ich opanowanie jest podstawą do tego, aby zdobyć umiejętność szycia, która może być świetną formą spędzania wolnego czasu. 

Podstawowe rodzaje ściegów

Pierwszym z podstawowych ściegów, który może przydać się podczas szycia jest fastryga. Ma ona na celu ułatwić pracę oraz ustabilizować dwa kawałki materiału i zapobiec ich przesuwaniu podczas wykonywania właściwego ściegu. Przydaje się także do marszczenia materiału. Wykonuje się ją poprzez wbijanie igły w równych odstępach, zostawiając nawet kilka centymetrów odległości pomiędzy nimi. Do trwałego łączenia kawałków materiału służy tzw. ścieg za igłą. Polega na gęstym wbijaniu igły, dzięki czemu pomiędzy nakłuciami nie ma praktycznie żadnej przerwy.

Do obszywania brzegów, aby się nie strzępiły przyda się znajomość ściegu obrzucającego skośnego. Warto pamiętać, że im cieńsza tkanina, tym będzie bardzie się pruła, dlatego ścieg musi być gęsty. Wszystkie te umiejętności można poznać na kursie szycia online. Dzięki jego interaktywnej formie nie ma konieczności wychodzenia z domu, aby wziąć w nim udział. Wystarczy zaopatrzyć się w niezbędne do ćwiczeń akcesoria i samodzielnie w domu zgłębiać tajniki szycia. Jest to bardzo bezpieczna forma nauki, ponieważ zajęcia odbywają się zdalnie. Jego zaletą jest także fakt, że można wrócić do lekcji w dowolnej chwili i doskonalić swoje umiejętności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stabilnie i bezpiecznie łączyć ze sobą różne materiały?
W celu tworzenia solidnych i trwałych konstrukcji wykorzystuje się różnorodne materiały, które muszą zostać odpowiednio ze sobą połączone, tak aby […]
Ostatnie wpisy