Co trzeba wiedzieć o pielęgnacji kortów tenisowych?

Co trzeba wiedzieć o pielęgnacji kortów tenisowych?
zrozumiec-sens
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Korty tenisowe oraz gra w ten sport cieszy się coraz większym uznaniem w Polsce. Wiele osób zastanawia się w jaki sposób odbywa się pielęgnacja trawy na korcie – jest to dość trudny temat, którym zajmują się przede wszystkim wyspecjalizowane firmy posiadające odpowiedni sprzęt, jak na przykład ta ze strony http://www.robtenis.com.pl/. Trawa na kortach tenisowych jest równomiernie szczotkowana i wyczesywana za pomocą maszyn do pielęgnacji tego rodzaju powierzchni (które po korcie poruszają się w specjalnym ogumieniu). Prace pielęgnacyjne na korcie są wykonywane również ręcznie – mowa tutaj między innymi o sprawdzaniu wszelkich potencjalnych uszkodzeń, kontrolowaniu ilości piasku na korcie i jego ewentualnym dosypywaniu czy usuwaniu zanieczyszczeń organicznych (typu liście).

Główne zasady korzystania i dbania o korty tenisowe

Na każdym korcie tenisowym obowiązuje wewnętrzny regulamin, który każdy z osób odwiedzających powinien bezwzględnie przestrzegać. Ma to na celu zminimalizowanie ryzyka uszkodzeń oraz zapewnienie maksimum poziomu bezpieczeństwa w trakcie gry. Warto pamiętać, że na kort należy wchodzić przede wszystkim w czystym i odpowiednim obuwia – na wielu kortach zainstalowane są specjalne wycieraczki do butów, z których warto jest korzystać. Wielu korzystających ma tendencję do „skubania” trawy czy nawet wyrywania chwastów – oczywiście chcą oni dobrze, ale warto jest regularnie upominać graczy o zaprzestanie tego typu działań, gdyż mogą przyczyniać się one do uszkodzeń i nadmiernej eksploatacji boiska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru?
Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru?
Zastanów się, gdzie będziesz najczęściej jeździć na rowerze. Ukształtowanie terenu będzie miało wpływ na rodzaj kół i opon, które wybierzesz, […]
Ostatnie wpisy