Co trzeba wiedzieć o pielęgnacji kortów tenisowych?

Co trzeba wiedzieć o pielęgnacji kortów tenisowych?
zrozumiec-sens
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Korty tenisowe oraz gra w ten sport cieszy się coraz większym uznaniem w Polsce. Wiele osób zastanawia się w jaki sposób odbywa się pielęgnacja trawy na korcie – jest to dość trudny temat, którym zajmują się przede wszystkim wyspecjalizowane firmy posiadające odpowiedni sprzęt, jak na przykład ta ze strony http://www.robtenis.com.pl/. Trawa na kortach tenisowych jest równomiernie szczotkowana i wyczesywana za pomocą maszyn do pielęgnacji tego rodzaju powierzchni (które po korcie poruszają się w specjalnym ogumieniu). Prace pielęgnacyjne na korcie są wykonywane również ręcznie – mowa tutaj między innymi o sprawdzaniu wszelkich potencjalnych uszkodzeń, kontrolowaniu ilości piasku na korcie i jego ewentualnym dosypywaniu czy usuwaniu zanieczyszczeń organicznych (typu liście).

Główne zasady korzystania i dbania o korty tenisowe

Na każdym korcie tenisowym obowiązuje wewnętrzny regulamin, który każdy z osób odwiedzających powinien bezwzględnie przestrzegać. Ma to na celu zminimalizowanie ryzyka uszkodzeń oraz zapewnienie maksimum poziomu bezpieczeństwa w trakcie gry. Warto pamiętać, że na kort należy wchodzić przede wszystkim w czystym i odpowiednim obuwia – na wielu kortach zainstalowane są specjalne wycieraczki do butów, z których warto jest korzystać. Wielu korzystających ma tendencję do „skubania” trawy czy nawet wyrywania chwastów – oczywiście chcą oni dobrze, ale warto jest regularnie upominać graczy o zaprzestanie tego typu działań, gdyż mogą przyczyniać się one do uszkodzeń i nadmiernej eksploatacji boiska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Obrazy, plakaty – co warto powiesić w salonie
Obrazy, plakaty – co warto powiesić w salonie
Salon jest bardzo ważną częścią naszego domu. W nim spędzamy najwięcej czasu. Zazwyczaj w tym pokoju nasze dzieci bawią się […]
Ostatnie wpisy