Co warto wiedzieć przed zakupem mieszkania z rynku wtórnego?

Co warto wiedzieć przed zakupem mieszkania z rynku wtórnego?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup mieszkania z rynku wtórnego wiąże się z licznymi zaletami. Głównym czynnikiem przemawiającym na jego korzyść jest zwykle niższa – w porównaniu do nowego – cena. To jednak nie wszystko. Lokale charakteryzują się najczęściej dobrą lokalizacją, nierzadko są to budynki w centrum miasta ze świetną infrastrukturą, a także solidną konstrukcją. Aby szybko i korzystnie sfinalizować zakup, warto jednak pamiętać o kilku istotnych zasadach, które pozwolą uniknąć drogich w skutkach pomyłek.

Oględziny i dokumentacja

Po pierwsze należy udać się na oględziny mieszkania. Należy sprawdzić, czy odpowiada nam układ mieszkania, a także jak prezentuje się stan okien, drzwi, instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej czy ogólny stan budynku. Jakiekolwiek usterki czy niedociągnięcia w tym zakresie nie muszą oznaczać rezygnacji z mieszkania. Są jednak świetną okazją do negocjowania ceny. Jeśli w tym zakresie mieszkanie spełnia nasze oczekiwania, warto przystąpić do sprawdzenia dokumentacji. Największe znaczenie ma księga wieczysta, w której znajdują się między innymi informacje o właścicielu lokalu, ewentualnych jego zadłużeniach czy hipotece. Jeśli interesuje nas zakup mieszkania, sprawdźmy oferty na stronie internetowej https://www.lavilla.pl/oferty/mieszkania/sprzedaz/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praca w Szwecji – jak wyglądają kwestie związane ze zwrotem podatku z tamtejszego urzędu?
Praca w Szwecji – jak wyglądają kwestie związane ze zwrotem podatku z tamtejszego urzędu?
Praca za granicą stanowi jedno z najczęściej opisywanych w ostatnich latach źródeł dochodu wielu Polaków. Nic w tym dziwnego, ponieważ […]
Ostatnie wpisy