Te miejsca w Warszawie trzeba zobaczyć

Te miejsca w Warszawie trzeba zobaczyć
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Warszawa to jedno z miast najczęściej odwiedzanych przez turystów z kraju i zagranicy. Obfituje ona w miejsca kultury, urokliwe uliczki, parki a także liczne muzea i pomniki. W stolicy znajdą coś dla siebie zarówno amatorzy nowoczesności, jak i poszukiwacze klasycznych rozrywek. Są takie miejsca, których będąc w Warszawie ominąć po prostu nie można.

Od Syrenki po Zamek Królewski

O uroku Starego Miasta powstało wiele piosenek i nie ma się co temu dziwić. Tętniące życiem, otoczone historycznymi budynkami uliczki to najpopularniejsze miejsce spacerów turystów. Prowadzą one na Rynek, gdzie można zatrzymać się w jednej z licznych restauracji, by potem ruszyć w stronę pobliskiego Zamku Królewskiego. Otaczające go ogrody są doskonale utrzymane, dzięki czemu stanowią niezwykłą atrakcję i miłą odmianę od miejskiej dżungli.

Po chwili odpoczynku w cieniu drzew warto zwiedzić rezydencję książąt mazowieckich. Na terenie zamku znajduje się posiadające bogactwo eksponatów muzeum. Innymi ciekawymi miejscami wartymi zobaczenia są m.in. słynny posąg Syrenki, Pałac Kultury i Nauki z którego rozpościera się niezwykły widok na całe miasto oraz Park Łazienkowski. Wiadomości o Warszawie i jej zabytkach można czerpać z licznych przewodników oraz stron internetowych poświęconych temu niezwykłemu miastu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Prawidłowa pielęgnacja włosów w 3 krokach
Prawidłowa pielęgnacja włosów w 3 krokach
Właściwa pielęgnacja włosów jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zachować zdrowe i świetnie wyglądające włosy. Nie musi […]
Ostatnie wpisy