Czym jest mediacja małżeńska?

Czym jest mediacja małżeńska?
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się mediacje. Są one rozmową skonfliktowanych ze sobą stron, którą prowadzi mediator, osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacji zawodowe. Jednym z ich rodzajów są mediacje małżeńskie.

Na czym to polega?

Mediacja małżeńska to pozasądowy sposób na rozwiązanie pewnych problemów, które pojawiają się w związku. Prowadzi ją mediator, czyli osoba z doświadczeniem w świadczeniu tego rodzaju pomocy. Dzięki niej wielu skonfliktowanym parom udaje się uniknąć rozwodu i jego konsekwencji.

Gdzie można znaleźć mediatora? Coraz więcej z nich prowadzi swoje biura w różnych miastach. Kancelaria w Poznaniu również oferuje osobom zainteresowanym wsparcie w rozwiązywaniu problemów małżeńskich, zarówno na etapie przedsądowym, jak i już po rozpoczęciu postępowania sądowego. Wiele związków można bowiem uratować przy wsparciu osoby spoza konfliktu. Ponadto mediator może pomóc wypracować rozwiązania takich problemów jak chociażby opieka nad małoletnimi dziećmi, kiedy już dojdzie do rozwodu.

Mediatorzy posiadają również tak zwane kompetencje miękkie. Dzięki nim łatwiej im zrozumieć strony, a także wypracować wspólnie z nimi satysfakcjonujące rozwiązanie. Nie bez znaczenia są także odbywane co jakiś czas szkolenia podnoszące kwalifikacje.

Mediacje stają się coraz popularniejsze wśród par. Wraz z terapią małżeńską stanowią dobry środek służący do uratowania związku. Ponadto ich odformalizowany przebieg zapewnia zdecydowanie większy komfort dla stron aniżeli postępowanie przed sądem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy starać się o zachowek
Kiedy starać się o zachowek
Członkom rodziny zmarłego, którzy zostali pominięci w testamencie i nie otrzymali darowizny za życia zmarłego, należy się zachowek. Co to […]
Ostatnie wpisy