Jakie zadania stoją przed coachem?

Jakie zadania stoją przed coachem?
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coaching to dziedzina, która na przestrzeni ostatnich lat cieszy się coraz większą popularnością. Wzrost zainteresowania obszarem coachingu zauważalny jest zarówno z perspektywy osób, które pragną skorzystać ze wsparcia coacha na zasadzie mentoringu, ale również z perspektywy tych, którzy wiążą swoją przyszłość z zawodem coacha. Istnieje szereg sposobów na to, by zwiększyć swoje kompetencje umożliwiające faktyczne wspieranie swoich klientów. Czym dokładnie jest coaching? Jakie zadania i wyzwania stoją przed coachem? 

Czym dokładnie jest coaching?

To swoistego rodzaju forma wsparcia innego człowieka. Nie jest to jednak trening, nauczanie kogoś, doradztwo, a raczej nakierowywanie potencjalnego klienta na rozwiązanie problemów, stawianie sobie celów, planowanie kroków, które przybliżą do realizacji ich, a także odkrycie potencjału. Jest to wielowymiarowy obszar, który w zależności od konkretnego klienta, jego predyspozycji, potrzeb i preferencji może wybiec daleko poza sztywne ramy definicji. Coach pełni rolę drogowskazu, który pokazuje, jaką siłę mamy wewnątrz siebie. Sami często nie zauważamy tego, jaki potencjał w nas drzemie, a coach potrafi w odpowiedni sposób wyciągnąć z nas te atuty i uzmysłowić, że są one istotne do realizacji naszych celów. 

Jakie wyzwania może spotkać na swojej drodze?

By móc stanowić wartość dodaną dla swoich klientów, coach musi nabyć odpowiednie kompetencje za pośrednictwem dedykowanych szkoleń oferowanych na https://meritum-coaching.pl. Dopiero gdy coach czuje się na siłach do wspierania swoich klientów, może w istocie pomóc innym ustalać cele, zarówno długoterminowe, jak i te krótsze. Wyszkolony coach pomoże w kontroli procesu realizacji naszych celów, motywuje nas do działania, a także stara się wesprzeć klienta w przypadku pojawienia się niespodziewanych przeszkód. Rola coacha nabiera na wadze, czego potwierdzeniem jest wzmożony popyt na usługi coachingowe. To natomiast, bezpośrednio wpływa na wysokie oczekiwania wobec merytorycznego przygotowania coachów do świadczenia jak najlepszych usług. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ozdobić ściany w dziecięcym pokoju?
Pokój dziecka to wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu. Służy bowiem maluchowi do nauki, kreatywnej zabawy oraz komfortowego wypoczynku. Z tego […]
Ostatnie wpisy