Czym jest ubezpieczenie OC i jak wysoką wartość może osiągnąć?

Czym jest ubezpieczenie OC i jak wysoką wartość może osiągnąć?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z obowiązkowych ubezpieczeń w naszym kraju jest tzw. OC komunikacyjne samochodu. Gwarantuje ono kierowcy otrzymanie odszkodowania w sytuacji, gdy wskutek eksploatacji pojazdu wyrządzi komuś krzywdę o charakterze rzeczowym (zniszczenie mienia) bądź osobowym (śmierć, uszkodzenie ciała itp.). Zachodzi tutaj zawsze konieczność opłacania składki rocznej. W celu wybrania jak najtańszego ubezpieczenia OC warto skorzystać z profesjonalnej porównywarki ofert znajdującej się między innymi pod poszczególnym adresem https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-oc.

Mnóstwo czynników decyduje o ostatecznej kwocie

Firmy ubezpieczeniowe podczas określania wysokości OC biorą pod uwagę przede wszystkim pojemność silnika danego samochodu (ma ona wpływ na prędkość maksymalną), ogólną wartość maszyny, markę i model, a także rodzaj zastosowanych zabezpieczeń antykradzieżowych. Ponadto ogromne znaczenie mają dane dotyczące samego właściciela auta. Mowa tutaj w szczególności o jego wieku (osoby w przedziale 30-50 lat płacą najmniej), miejscu zamieszkania (im większe miasto, tym ryzyko wypadku wzrasta), stanie cywilnym, doświadczeniu w zakresie prowadzenia pojazdu (rok wydania uprawnień) i dotychczasowych zdarzeniach kolizyjnych w ruchu drogowych. Konieczna do uiszczenia kwota roczna wynosi w tym przypadku od 400 do 750 złotych –  w zależności od powyższych czynników i cennika konkretnej firmy. Jeśli natomiast chodzi o wysokość możliwego do otrzymania odszkodowania, to jest to maksymalnie 5 210 000 euro za spowodowanie szkody na osobie oraz 1 050 000 euro za spowodowanie szkody w obrębie mienia. Oczywiście takie kwoty są przyznawane niezwykle rzadko.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zadbać o zdrowie swoje oraz najbliższych?
Coraz więcej osób decyduje się na leczenie różnych dolegliwości z pomocą naturalnych metod. Stosowanie odpowiedniej diety, ziół, naparów, czy masaży […]
Ostatnie wpisy