Czym tak naprawdę jest transport morski?

Czym tak naprawdę jest transport morski?
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Decydując się na import towaru, wiele osób zastanawia się, jaki rodzaj transportu będzie najbardziej korzystny. Na rynku dostępny jest ich szeroki wybór- od lotniczego, poprzez kolejowy czy drogowy, a także morski. Na czym polega ten ostatni model przewozu ładunków? Czym się charakteryzuje i w jaki sposób dokładnie działa?

Czym jest transport morski?

Transport morski cechuje się przewozem dużych ilości ładunku przez statki towarowe. Od okresu lat 60. wykorzystywane są w tym celu przede wszystkim pojemne i solidne kontenery. Konteneryzacja w znaczny sposób ułatwia przewóz ładunków wielkogabarytowych, ograniczyła koszty magazynowania towaru oraz zużycie paliwa. Ponadto zmniejszyła niepewność poprzez opcję namierzenia skrzyni oraz zniwelowanie potrzeby przeładunku. Jak wskazują dane statystyczne istotnie skrócić czas postoju jednostek w porcie. Jeszcze do niedawna statki przebywały nawet 2/3 swojej trasy w portach. Jeśli chodzi o transport morski Gdynia jest jednym z miast, w którym może się rozpoczynać. Ta forma przewozu ładunków jest obecnie jedną z najtańszych i najbardziej ekologicznych, dlatego świetnie sprawdza się w handlu międzynarodowym ze względów ekonomicznych i czasowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega serwis i wymiana części w wózkach widłowych
Na czym polega serwis i wymiana części w wózkach widłowych
Wózki widłowe są jednymi z najczęściej wykorzystywanych sprzętów w fabrykach, magazynach, czy też supermarketach. Dlatego, że umożliwiają załadowanie towarów oraz […]
Ostatnie wpisy