Czynniki, które wpływają na jakość wody w naszym basenie?

Czynniki, które wpływają na jakość wody w naszym basenie?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom/Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakość wody w naszym basenie jest jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę, gdy chcemy się dobrze bawić na własnym podwórku. Kiedy woda nie jest czysta i przejrzysta, pływanie jest niemożliwe, a my nie będziemy się dobrze bawić. Ale, jak możemy upewnić się, że nasza woda w basenie jest zawsze czysta?

Przede wszystkim musimy wiedzieć, jakie czynniki wpływają na jakość wody w naszym basenie. Oto niektóre z nich:

Temperatura

Temperatura wody jest jednym z najważniejszych czynników, jeśli chodzi o wiedzę, czy jest ona czysta czy nie. Cieplejsza temperatura może prowadzić do rozwoju glonów i innych rzeczy, które wpływają na jej jakość. Powinieneś starać się utrzymać basen w komfortowej temperaturze, abyś mógł cieszyć się podczas pływania w nim.

Bakterie

Bakterie są obecne prawie wszędzie w przyrodzie, ale najczęściej występują w miejscach, gdzie są ludzie, którzy korzystają z toalet lub często myją ręce, jak szkoły, szpitale i biura. Bakterie te mogą wywołać chorobę, jeśli zostaną przypadkowo połknięte poprzez wypicie wody z basenu lub połknięcie kropli z ust innej osoby podczas pływania. Dlatego należy zawsze mieć oko na swoje dzieci, gdy bawią się z przyjaciółmi w pobliżu basenów, aby uniknąć tego typu zakażeń. Z tego powodu też bardzo ważne jest czyszczenie basenu odpowiednimi środkami przeciwbakteryjnymi.

Algi

Algi to jednokomórkowe, roślinne organizmy, które żyją w wodzie i świetle słonecznym. Występują naturalnie we wszystkich basenach, ale mogą rozrastać się do dużych populacji, jeśli stężenie chloru nie jest wystarczająco wysokie, aby je kontrolować. Te mikroskopijne rośliny mogą powodować podrażnienie oczu lub wysypkę skórną, jeśli dostaną się do organizmu przez usta lub oczy podczas pływania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do czego wykorzystuje się przetwory owocowe?
Do czego wykorzystuje się przetwory owocowe?
Przetwory owocowe są idealnym sposobem na to, aby cieszyć się smacznymi owocami poza sezonem. Mają one szerokie zastosowanie w kuchni […]
Ostatnie wpisy