Dalekowzroczność – na czym polega?

Dalekowzroczność – na czym polega?
zrozumiec-sens
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dalekowzroczność jest najczęstszym rodzajem wady refrakcji i może być korygowana za pomocą okularów, soczewek kontaktowych, a nawet operacji. Dalekowzroczność utrudnia widzenie bliskich przedmiotów, ale zazwyczaj nie wpływa na widzenie do dali.

Na czym polega dalekowzroczność?

Nadwzroczność oznacza, że Twoje oko nie skupia się wyraźnie na bliskich obiektach z powodu wady optycznej w przedniej części oka zwanej rogówką. Rogówka jest przezroczystą tkanką w kształcie kopuły w przedniej części oka, która pokrywa i chroni tęczówkę i źrenicę. Zagina ona (załamuje) przychodzące promienie świetlne tak, aby docierały one do jednego punktu na siatkówce. W nadwzroczności proces ten jest nieprawidłowy, co powoduje, że promienie świetlne skupiają się za siatkówką, a nie na niej. Powoduje to, że odległe przedmioty wydają się nieostre, podczas gdy bliskie obiekty są wyraźne i ostre.

Jak leczyć dalekowzroczność?

Leczenie dalekowzroczności zależy od nasilenia objawów. Jeśli doświadczasz tylko łagodnych objawów, być może nie będziesz musiał nic robić. Jednak aby być pewnym odwiedź osobę która specjalizuję się jako optyk Poznań Wilda to dzielnica, na której znajdziesz optyka bez większego problemu.

Jeśli zdiagnozowano u Ciebie nadwzroczność, możesz również potrzebować okularów przeciwsłonecznych na receptę, aby chronić oczy przed promieniami UV i odblaskami podczas jazdy samochodem lub innych czynności wykonywanych na zewnątrz, gdzie jasne światło słoneczne może powodować dyskomfort lub zmęczenie oczu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co najlepiej sprawdzić, zanim oddasz konsole do serwisu?
Co najlepiej sprawdzić, zanim oddasz konsole do serwisu?
Konsola do gier to jedno z najpopularniejszych urządzeń służących do rozrywki. Częste użytkowanie powoduje jednak, że sprzęt ten jak każdy […]
Ostatnie wpisy