Dlaczego warto skorzystać z uproszczonej księgowości

Każda osoba, która pragnie uruchomić własną działalność gospodarczą stoi przed wieloma dylematami. Jednym z nich jest wybór właściwej formy prowadzenia działalności gospodarczej. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla mikro i małych przedsiębiorców jest uproszczona rachunkowość, zwana także małą księgowością. Co warto o niej wiedzieć?

Podstawowe informacje dotyczące uproszczonej księgowości

Uproszczona księgowość obejmuje zbiór zasad, które związane są z procedurą gromadzenia informacji finansowych. To sprawia, że małe podmioty gospodarcze mogą prosto obliczać swoje zobowiązania podatkowe. Takie rozwiązanie przeznaczone jest szczególnie dla osób fizycznych, spółdzielni, spółek cywilnych, jawnych i partnerskich, pod warunkiem, że przychody nie są wyższe w poprzednim roku obrotowym niż 1,2 mln euro. Firmy te mogą prowadzić księgę przychodów i rozchodów, a więc uproszczony sposób ewidencji. W praktyce wyróżnia się trzy formy, a mianowicie ryczałt ewidencjonowany, kartę podatkową, a także księgę przychodów i rozchodów. Przykładem przedsiębiorstwa, które oferuje szerokie wsparcie w prowadzeniu rachunkowości, także tej uproszczonej jest http://www.ephemeris.com.pl.

Zalety uproszczonej księgowości

Wyróżnia się wiele zalet uproszczonej księgowości. Podstawowe to brak używania skomplikowanych wymogów formalno-prawnych, możliwość samodzielnego prowadzenia rachunkowości, a także wykorzystanie niedrogich systemów informatycznych.

1 rok temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 3 =