Jak zabezpieczyć kontener przed ewentualnym otwarciem w transporcie?

Jak zabezpieczyć kontener przed ewentualnym otwarciem w transporcie?
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zabezpieczenie w transporcie jest bardzo ważne nawet na krótkich trasach. Daje gwarancje, że nikt nie otwierał naczepy, towar nie został naruszony i jest w komplecie. Zabezpieczenie naczep jest niezbędne w trasach zagranicznych, ponieważ podczas wymaganego postoju kierowcy, może dojść do kradzieży towaru.

Czym zabezpiecza się kontenery transportowe?

Dzisiejsze systemy zabezpieczeń są bardzo zaawansowane i zwykle opierają się na mechanicznej plombie, która połączona jest z systemem GPS. Plomby zabezpieczające w transporcie mogą mieć postać linek zakładanych na drzwiach naczepy. Otworzyć można je tylko na miejscu rozładunku, przecinając je lub używając specjalnego kluczyka. Nienaruszona plomba jest dla odbiorcy gwarancją, że nikt nie miał wglądu do wnętrza naczepy lub kontenera po opuszczeniu miejsca załadunku. Numery założonej plomby są wpisywane na dokumentach dostawy w miejscu nadania. Należy sprawdzić, czy są tożsame z numerami na plombie. Popularne plomby kablowe są dobrym i praktycznym rozwiązaniem w transporcie krajowym. Są tanie i łatwe do założenia. Na kontenery często zakłada się specjalne zabezpieczenia, które posiadają kod kreskowy – to duże udogodnienie, ponieważ do ich odczytu można użyć jedynie skanera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaje zabezpieczeń, które na co dzień stosuje się w bankach
Rodzaje zabezpieczeń, które na co dzień stosuje się w bankach
Placówki bankowe to w dzisiejszych czasach prawdziwe fortece, które są optymalnie chronione przed złodziejami. I nie ma się czemu dziwić […]
Ostatnie wpisy