Dobór odpowiedniej umywalki – co jest istotne?

Dobór odpowiedniej umywalki – co jest istotne?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sposób montażu i rozmiar

Duża ilość produktów dostępnych na rynku sprawia, że znalezienie idealnej umywalki łazienkowej nie jest łatwym zadaniem. Przed zakupem należy przede wszystkim zwrócić uwagę na sposób montażu. W sprzedaży dostępne są produkty ścienne oraz nablatowe. Pierwsze z wymienionych są montowane do ściany za pomocą kołków rozporowych. Niska cena oraz łatwość montażu to cechy, które sprawiają, że tego rodzaju produkty cieszą się dużą popularnością. W ostatnim czasie coraz częściej kupowane są umywalki montowane bezpośrednio na blacie lub w umieszczane w otworze wyciętym w blacie. Wybierając te umywalki, warto pomyśleć również o bateriach Roca, które znakomicie sprawdzają się w nowoczesnych łazienkach. Przy wyborze umywalki istotne znaczenie ma także jej rozmiar. Najbardziej praktyczne są modele, których szerokość mieści się w przedziale od 40 cm do 70 cm.

Kształt i materiał użyty do produkcji

Dobierając umywalkę, zwraca się również uwagę na jej kształt oraz materiał, z którego została wykonana. Jeszcze kilkanaście lat temu w sprzedaży dostępne były głównie modele owalne. Obecnie bez trudu znaleźć można w sklepach umywalki prostokątne, kwadratowe, a także asymetryczne o nieregularnych kształtach. W tym miejscu warto wspomnieć o umywalkach Roca, które poza różnorodnymi kształtami charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Jeśli chodzi o materiał użyty do produkcji, w sklepach dostępne są głównie modele akrylowe i ceramiczne. W ostatnim czasie klienci coraz chętniej wybierają także umywalki konglomeratowe, szklane, kamienne, a nawet drewniane. Każdy z materiałów ma pewne zalety i wady, dlatego wybór optymalnego rozwiązanie uzależniony jest od indywidualnych preferencji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kolumny podłogowe czy podstawkowe – które wybrać?
Wiele osób regularnie słuchających muzyki decyduje się na zakup profesjonalnych kolumn głośnikowych do domu. Nie są one co prawda w […]
Ostatnie wpisy