Gadżety, które ucieszą każdego zwierzaka

Gadżety, które ucieszą każdego zwierzaka
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pieskie życie? Ależ skąd!

Posiadając psa, powinno się zapewnić mu ruch, dobrej jakości jedzenie oraz wypoczynek. Będąc na świeżym powietrzu, oprócz załatwiania potrzeb fizjologicznych, które sprzątniemy za pomocą specjalnych woreczków na psie odchody, warto zaproponować psu zabawę. Przydatne będą tu gadżety typu frisbee, ringi, piłki, liny do zabawy, które można wykorzystać na wiele sposobów: aportowanie, ciągnięcie czy szarpanie liny, ale też naukę różnych sztuczek.

Gdy pies będzie zmęczony spacerem i zabawą, ważne by w domu czekała na niego miska ze świeżą wodą. Po wysiłku zwierzak chętnie odpocznie, dlatego najlepiej jest wyznaczyć dla niego specjalne miejsce, gdzie może się położyć. Tu idealnie sprawdzą się legowiska dla psa, które są dostępne na rynku w wielu wzorach, rozmiarach, z różnorodnych materiałów i w ciekawej kolorystyce. Przypadną one z pewnością do gustu zarówno psu, jak i jego właścicielowi.

Kocia chwila relaksu

Właściciele kotów doskonale wiedzą, że posłanie dla kota to jedno z jego ulubionych miejsc, w których spędza większość swego kociego życia. Trzeba zapewnić mu więc odpowiednie miejsce do leżakowania, którym może być hamak, budka bądź kosz. Jednak oprócz wylegiwania się w swoim legowisku, kot uwielbia wszelkiego rodzaju parapety, grzejniki, fotele, kanapy i tym podobne obszary. Im cieplej i wygodniej, tym lepiej czuje się kociak. Jednak nawet najbardziej leniwy zwierzak potrzebuje rozrywki, którą zapewnią mu nakręcane myszki, piłki, światełka lub lasery, tunele i wszelkiego rodzaju zabawki na wędkach.

Obok tych zabawek, spełniających główne rolę rozrywkową, kot potrzebuje także czegoś, na czym mógłby odreagować stres oraz zaostrzyć pazury. Chodzi tu oczywiście o drapaki dla kotów. Sklepy zoologiczne oferują bogaty wybór drapaków w formie mat lub zabawek do drapania, a także wymyślnych platform z różnymi funkcjami, już nie tylko do drapania, ale także leżakowania czy zabawy zwisającymi elementami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pod jakim kątem wybrać karmę dla psa?
Pod jakim kątem wybrać karmę dla psa?
Prawidłowe żywienie jest jednym z fundamentów, o jakich musimy pamiętać, decydując się na przygarnięcie pod swój dach czworonożnego przyjaciela. Od […]
Ostatnie wpisy