Prześcieradło z gumką czy bez – jakie najlepiej wybrać?

Płaskie prześcieradła jak sama nazwa wskazuje, są płaskimi, prostymi, prostokątnymi kawałkami materiału, które łatwo się składają i leżą całkowicie płasko na każdej powierzchni. Z kolei prześcieradła z gumką mają elastyczne rogi, które są przeznaczone do naciągnięcia je na materac, aby zapewnić ciasne, bezpieczne dopasowanie, nie leżą płasko i są trudne do złożenia.

 

Podstawowe zastosowanie

Prześcieradła z gumką są używane do przykrywania i ochrony materaca. Z kolei płaskie prześcieradła kładzie się na łóżku, pod kołdrami i kocami. Dzięki nim jest nam wygodniej spać. Nie brudzi się też łóżko.

 

Co wybrać?

Niektórzy uważają, że płaskie prześcieradła są niepotrzebne. Powodują bowiem dłuższe ścielenie łóżka. Inni jednak uważają, że takie prześcieradła są istotną częścią zestawu pościeli. Zarówno prześcieradła z gumką, jak i bez znajdziemy na: https://nyks.pl/posciel/bawelniane Wybór zależy od naszego osobistego gustu.

 

Jak wybrać prześcieradła?

Należy wybrać takie prześcieradło, które będzie pasowało do naszych potrzeb. Przy prześcieradłach z gumką bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiedni rozmiar. Mają dokładnie pasować do naszego łóżka. Jeśli mamy na przykład podwójne łóżko, potrzebujemy podwójnego prześcieradła. Musimy też zwrócić uwagę na wysokość materaca i to, czy używamy na niego nakładki. Grubsze materaca wymagają bowiem głębokich prześcieradeł, aby prześcieradło się nie zwijało. Z drugiej strony płaskie prześcieradła zapewniają więcej relaksu. Możemy zdecydować się na nie, nawet jeśli mamy ogromne łóżko lub bardzo gruby materac.

3 lata temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 + 15 =