Korzyści z posiadania przydomowych oczyszczalni ścieków

Korzyści z posiadania przydomowych oczyszczalni ścieków
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy budujemy dom, musimy się zastanowić, jak będą odprowadzane ścieki bytowe. Sprawa jest szczególnie problematyczna w sytuacji, gdy nie ma możliwości przyłączenia się do sieci kanalizacyjnej. Możemy wtedy zbudować bezodpływowy zbiornik, ale dużo lepszym rozwiązaniem jest przydomowa oczyszczalnia ścieków. Budowa takiej oczyszczalni ma kilka korzyści. Jeżeli jej przepustowość nie przekracza 5m3 na dobę, nie jest wymagane pozwolenia na budowę. Ponadto nie musimy się martwić o przepełnienie szamba ani płacić za jego stałe opróżnianie.

Odprowadzenie ścieków do przydomowej oczyszczalni

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to proste i ekonomiczne rozwiązanie. Możemy ją nabyć m.in. na stronie https://interprogress.pl/. Utrzymanie takiej instalacji to koszt zaledwie kilkuset złotych rocznie. Koszt samych urządzeń też nie jest wysoki. Najczęściej instalacja składa się z osadnika gnilnego i drenażu. Bardzo ważna jest lokalizacja poszczególnych elementów na działce, ich odległość od innych obiektów musi być zgodna z obowiązującymi przepisami. Zbiornik powinien znajdować się co najmniej 5 metrów od budynku, 15 metrów od drogi i 2 metry od granicy z sąsiednią działką. Natomiast drenaż nie może być bliżej niż 30 metrów od studni, 3 od budynku i 2 metry od granicy lub drogi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kinkiety czy lampy stojące?
Kinkiety czy lampy stojące?
Urządzając swoje mieszkanie, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważną rolę odgrywa w nim oświetlenie. Przychodzi jednak w […]
Ostatnie wpisy