Gdzie wybrać się pierwszy raz na spływ kajakiem?

Gdzie wybrać się pierwszy raz na spływ kajakiem?
zrozumiec-sens
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z najbardziej atrakcyjnych i jednocześnie wyjątkowo tanich sposobów na spędzanie wolnego czasu jest spływ kajakiem. Najlepiej zdecydować się na tę aktywność w okresie wiosennym lub letnim, gdy panują wystarczająco dobre warunki atmosferyczne. Idealnym wyborem dla osób początkujących są rzeki płynące po terenie Kaszub – zwłaszcza Wda, Słupia oraz Pilica. Z organizacją profesjonalnych spływów w tamtym regionie można zapoznać się na https://kajaki-domaszk.pl/.

Trasa musi być przede wszystkim łatwa

Wybierając się po raz pierwszy na spływ kajakowy, warto postawić na rzekę charakteryzującą się spokojnym nurtem oraz brakiem zaawansowanych przeszkód. Strzałem w dziesiątkę z pewnością okażą się wspomniane już trasy kaszubskie, ponieważ zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, gwarantując jednocześnie wspaniałe widoki oraz niezapomniane przeżycia.

Na uwagę zasługują również rzeki płynące w centrum naszego kraju, a w szczególności Rawka będąca głównym dopływem Bzury. Ciągnie się ona leniwie po nizinach i prowadzi przez liczne pastwiska, łąki, bagna czy lasy. Jej niezwykle duża zaleta to urozmaicona linia brzegowa ze specyficznymi, stromymi i wysokimi skarpami. Oto pozostałe godne polecenia rzeki: Biała Nida (województwo świętokrzyskie), Warta (konkretnie odcinek od Poraja do Kostrzyna), Obra (lewy dopływ Warty), Czarna Hańcza (jedna z najbardziej malowniczych tras na Suwalszczyźnie), Tanew (snująca się po urokliwym Roztoczu), Brda (Bory Tucholskie), a także Drawa ( wypływająca z jeziora Lubie w Zachodniopomorskiem).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakich sprzętów nie może zabraknąć w gabinecie okulistycznym?
Jakich sprzętów nie może zabraknąć w gabinecie okulistycznym?
Gabinety okulistyczne są coraz częściej wyposażone w nowoczesny sprzęt. Umożliwia on szybką i dokładną diagnozę stanu wzroku pacjenta. Dzięki temu […]
Ostatnie wpisy