Jak chodzenie na siłownie wpływa na nasz organizm?

Jak chodzenie na siłownie wpływa na nasz organizm?
zrozumiec-sens
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chodzenie na siłownię to jeden z najlepszych sposobów na poprawę zdrowia. Ale nie chodzi tylko o utratę wagi czy budowanie mięśni – jest wiele innych korzyści, których doświadczysz, gdy będziesz ćwiczyć regularnie.

Ćwiczenia aerobowe

Ćwiczenia sercowo-naczyniowe są dobre dla Twojego serca i płuc, pomagają kontrolować wagę, redukują stres i poprawiają nastrój. Badania pokazują, że aktywność aerobowa może pomóc w zapobieganiu chorobie wieńcowej, wysokiemu ciśnieniu krwi i udarowi. Może nawet obniżyć ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2.

Trening siłowy

Trening siłowy buduje mięśnie poprzez powodowanie drobnych uszkodzeń w tkance mięśniowej. Te rozerwania zachęcają organizm do naprawy i odbudowy mięśni, które są silniejsze niż wcześniej – jest to proces znany jako hipertrofia . Jest to zasadniczy krok w budowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej i zwiększaniu siły. Trening siłowy pomaga również zapobiegać osteoporozie poprzez zwiększenie gęstości kości, co sprawia, że są one mocniejsze i mniej podatne na złamania. Najlepszym miejscem na zbudowanie mięśni jest oczywiście pójście na siłownie, gdzie mamy dostęp do sporej ilości profesjonalnego sprzętu. Karnet na siłownie możemy kupić na stronach takich jak https://familygym.com.pl/.

Trening elastyczności

Trening elastyczności poprawia zakres ruchu w stawach poprzez rozciąganie mięśni i ścięgien, dzięki czemu mogą one poruszać się dalej bez bólu i sztywności . Może również pomóc w pobudzeniu krążenia, co zwiększa dotlenienie naszych mięśni i pomaga zapobiegać urazom poprzez poprawę zdolności ciała do absorbowania wstrząsów. Wreszcie, trening elastyczności pomaga zapobiegać bólowi pleców poprzez zwiększenie zakresu ruchu w kręgosłupie i zmniejszenie sztywności mięśni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki typ monitora sprawdzi się do użytku domowego?
Jaki typ monitora sprawdzi się do użytku domowego?
Dobrze dobrany monitor do komputera to nie tylko znacznie wyższy komfort pracy, ale również ochrona wzroku oraz znacznie większa przyjemność […]
Ostatnie wpisy